Kiberuzbrukums «WannaCry» skāris Lietuvu

Apollo
8 komentāri

Kiberuzbrukums «WannaCry», kas radīja lielas problēmas daudziem datorlietotājiem visā pasaulē pagājušas nedēļas beigās, Lietuvā varētu būt skāris nedaudz vairāk nekā 100 domēnu, liecina sākotnējās aplēses.

Kiberuzbrukums «WannaCry» skāris Lietuvu

Foto: EP/Scanpix

«Sakaru regulēšanas pārvaldes rīcībā esošā tehniskā informācija liecina, ka Lietuvā vīruss varētu būt inficējis 105 domēnus,» ziņu aģentūrai BNS sacīja pārvaldes Tīklu un informācijas drošības nodaļas direktors Rītis Rainis.

Viņš norādīja, ka vīrusa skarto domēnu sarakstā nav valsts nozīmes objektu un citu būtiskas nozīmes sistēmu.

Pārvaldes speciālisti iesaka lietotājiem lejupielādēt martā publiskotos kompānijas «Microsoft» atjauninājumus, bet sistēmas, kurām nav atbilstošu atjauninājumu, atvienot no tīkla vai pilnībā izslēgt. Sistēmu administratoriem ieteikts bloķēt 137., 138., 139. un 445.portu, kuru vīruss izmanto, lai izplatītos tīklos.

«WannaCry» ir skāris vairāk nekā 150 tūkstošus datoru visā pasaulē. Uzbrukuma laikā datorvīruss bloķē skartos failus ar šifrēta algoritma palīdzību un organizatori pieprasa cietušajiem maksāt izpirkuma naudu virtuālajā valūtā «Bitcoin», lai atgūtu pieeju informācijai.

Eksperti iesaka nemaksāt izpirkumu par datu saglabāšanu vai dekodēšanu, jo nav garantiju, ka hakeri patiešām atbloķēs informāciju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv