«kim?» atklāj izstādi «Ieskats krājumā I»

Apollo
0 komentāru

Turpinot rast atbildes uz jautājumiem, kas ir māksla un kas ir muzejs, Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja pilotprojekts «kim?» pievērsīsies tēmai «Krājums». Tēmas izpēte sāksies 24. jūlijā plkst. 20.00, atklājot izstādi «Ieskats krājumā I», informē pasākuma pārstāve Egita Kurpniece.

«kim?» atklāj izstādi «Ieskats krājumā I»

Foto: Publicitātes foto

Izstāde «Ieskats krājumā I» būs aplūkojama no 25. jūlija līdz 6. septembrim «kim?» mītnē Spīķeros, Maskavas ielā 12 (1. korpuss). Izstāde atvērta «kim?» darba laikā katru dienu, izņemot pirmdienas, otrdien, trešdien, ceturtdien plkst. 14.00–19.00, piektdien 14.00–20.00, sestdien 12.00–19.00, svētdien 12.00–17.00. Ieeja — bez maksas.

«Ieskats krājumā I» ir pirmā izstāde krājumam veltīto izstāžu sērijā, kurā «kim?» piedāvās koncentrētu, aktīvi reflektējošu un kaleidoskopisku skatījumu uz Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja krājuma kolekcijās iekļautajiem mākslas darbiem. «kim?» krājuma izstāžu mērķis ir iedvesmot «kim?» apmeklētājus uz plašākām pārdomām ne tikai par laikmetīgās mākslas daudzveidīgajiem izteiksmes līdzekļiem, bet gan drīzāk par to, kā un kāpēc māksla attiecas uz ikvienu no mums.

Izstādes «Ieskats krājumā I» kurators Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Ojārs Pētersons pirmajai krājuma izstādei izvēlējies piecu Latvijas mākslinieku instalācijas, kas radītas pēdējā desmitgadē un kas pārstāv divas laikmetīgās mākslas paaudzes: Andris Breže (*1958) «Struktūras I–IV» (1999), Sarmīte Māliņa (*1960) «Valoda» (1989–1996), Ģirts Korps (*1976) «Untitled» (2008), Kristīne Kursiša (*1979) «Karmas diagnostika» (2003), Evelīna Deičmane (*1978) «Ņe mečtaj i ņe dumaj» (2008). Šie mākslas darbi kā ievērojami sava laika mākslas fakti guvuši atzinību gan izstādēs ārvalstīs, gan Latvijā, taču «kim?» izstādē šie mākslas darbi veido nepieredzētu kontekstu, attīstot jaunus dialogus gan savā starpā, gan ar apmeklētājiem.

Izstādi būtiski papildina video intervijas ar māksliniekiem, kas padziļināti skaidro mākslas darbos ietvertos stāstus un motīvus. Izstāde paredzēta plašam apmeklētāju lokam — tiek gaidīti ne tikai mākslas interesenti un eksperti, bet arī ziņkārīgi jaunieši, tēti, mammas un bērni, kā arī viņu vecvecāki.

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja krājumu kopš 2005. gada veido starptautiska ekspertu grupa, un krājumā līdz šim iekļauti gandrīz 200 mākslas darbi, kas aptver laika periodu no 20. gadsimta otrās puses līdz mūsdienām. Krājumu pašlaik veido Aizkraukles bankas, Kultūras ministrijas, padomju perioda nonkonformistiskā mantojuma un dāvinājumu kolekcijas. Pamatinformācija par krājumā līdz šim iekļautajiem darbiem atrodama «kim?» tiešsaistes vietnes http://www.kim.lv sadaļā «Krājums».

24. jūlija vakarā pēc izstādes atklāšanas «Ieskats krājumā I» Spīķeros notiks arī «META-KAFE» pasākums «Play… Nr. 3» (plkst. 21.00), «Future Shorts» jaunākās programmas atklāšanas seanss brīvdabā (plkst. 22.00) un franču elektroniskās mūzikas pasākums «French Electro Connection II» klubā «Dirty Deal Café» (no plkst. 23.00).

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv