Ķīmiskais piesārņojums no Ķīnas ieplūdis Krievijas teritorijā

Apollo
0 komentāru

Benzola piesārņojums no Ķīnas piektdien sasniedzis Krievijas teritoriju un ieplūdis Amūras upē, paziņoja Krievijas ārkārtas situāciju ministrs Sergejs Šoigu.

Ķīmiskais piesārņojums no Ķīnas ieplūdis Krievijas teritorijā

Foto: EPA/AFI

Benzola piesārņojums stiepjas aptuveni 180 kilometru garumā un pēdējās diennakts laikā tas pavirzījies par 30 kilometriem, tas nozīmē, ka tā pārvietošanās ātrums ir aptuveni 1,3 kilometri stundā, informēja Šoigu.

Gaidāms, ka piektdien pēcpusdienā piesārņojums sasniegs Ņižņeļeņinskas ciematu Ebreju autonomajā apgabalā, kur maksimālā ķimikāliju koncentrācija gaidāma tuvākajās dienās.

Habarovsku piesārņojums sasniegs 21. decembrī, bet maksimālā koncentrācija —/> 23.–/>24. decembrī.

Habarovskā uzbūvēts 400 metru garš dambis, kura uzdevums ir pasargāt pilsētas ūdensapgādes sistēmu no benzola piesārņojuma, kas radies sakarā ar novembrī notikušo sprādzienu Dzjiliņas ķīmiskajā rūpnīcā Ķīnā. Ar šo dambi aizsprostota Amūras atteka, caur kuru plūda līdz 60% upes ūdens. Speciālisti cer, ka tagad, kad viss ūdens plūdīs pa galveno gultni, straume kļūs spēcīgāka un aizskalos piesārņojumu pilsētai garām ātrāk, samazinot benzola koncentrāciju un iespējamo kaitējumu.

Piesārņojums pa Sonhua upi Ķīnā pārvietojās ātrāk, nekā prognozēts, jo upē no daudzajām Ķīnas teritorijas ūdenstilpēm ieplūda palielināts ūdens daudzums, kas savukārt izšķīdina benzola piesārņojumu, mazinot tā toksiskumu.

Iepriekš prognozēja, ka benzols Habarovskā nokļūs 25. decembrī.

Kā LETA jau ziņoja, pēc sprādziena rūpnīcā Ķīnas ziemeļaustrumu pilsētā Dzjiliņā Sonhua upē nonāca aptuveni 100 tonnas benzola.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv