Ķīna pavisam drīz kļūs par pasaulē lielāko luksusa automašīnu tirgu

Apollo
4 komentāri

Ķīna jau līdz 2016.gadam apsteigs ASV un kļūs par pasaulē lielāko luksusa klases automašīnu tirgu, pateicoties iedzīvotāju ienākumu pieaugumam un vēlmei uzlabot savu statusu sabiedrībā, teikts pirmdien publiskotajā konsultāciju uzņēmuma «McKinsey» veiktajā pētījumā.

Ķīna pavisam drīz kļūs par pasaulē lielāko luksusa automašīnu tirgu

Foto: AFP/Scanpix

Kompānija norāda, ka Ķīna jau šobrīd ir pasaulē otrs lielākais luksusa klases automašīnu tirgus aiz ASV, šo automobiļu tirdzniecības apjomam valstī pērn veidojot 1,25 miljonus vienību.

«McKinsey» prognozē, ka luksusa klases automašīnu pārdošanas apjoms valstī 2016.gadā varētu sasniegt 2,25 miljonus, bet līdz 2020.gadam trīs miljonus vienību.

Uzņēmums luksusa klases automobiļu segmentā Ķīnā iekļauj tās automašīnas, kas maksā no 200 000 līdz 1,2 miljoniem juaņu (no 17 260 līdz 103 560 latiem).

ASV luksusa automašīnu tirgus pērn veidoja 1,7 miljonus vienību, bet 2020.gadā tas varētu pieaugt līdz 2,3 miljoniem vienību, lēš «McKinsey».

Vācijas autoražotāji, tostarp «Audi», BMW un «Mercedes-Benz», veido 80% no Ķīnas luksusa automobiļu tirgus, taču «McKinsey» norāda, ka konkurence šajā segmentā pieaug.

Uzņēmums vēsta, ka iedzīvotāju ienākumu pieaugums, pārliecība attiecībā uz Ķīnas ekonomiku, gatavība maksāt par luksusa klases automašīnām un vēlme atspoguļot savu sociālo statusu ir galvenie faktori, kas atbalsta šo segmentu valstī.

Ķīna jau ir pasaulē lielākais automašīnu tirgus, kur pērn pārdots 19,31 miljons automobiļu, kas ir par 4,3% vairāk nekā 2011.gadā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv