Ķīnas autoražotājs BAIC iegādāsies daļu «Saab» aktīvu

Apollo
0 komentāru

Ķīnas autobūves uzņēmums «Beijing Automotive Industry Holding Co. Ltd.» (BAIC) nolēmis iegādāties ASV autoražotāja «General Motors» (GM) Zviedrijas struktūrvienības «Saab» vairāku aktīvu intelektuālās īpašuma tiesības, teikts pirmdien publiskotajā kompānijas paziņojumā.

Ķīnas autoražotājs BAIC iegādāsies daļu «Saab» aktīvu

Foto: AP/Scanpix

BAIC iegādāsies «Saab 9-3» un «Saab 9-5» modeļu, kā arī turbopūtes dzinēju un ātrumkārbu izstrādes tehnoloģijas.

Tāpat «Saab» palīdzēs Ķīnas kompānijai izstrādāt sava zīmola automašīnas, izmantojot Zviedrijas autoražotāja tehnoloģijas.

«Šis darījums ir svarīgs pavērsiens BAIC un «Saab» stratēģiskajā sadarbībā, kā arī nodrošina labus pamatus abām pusēm izpētīt un rast tālākas abpusēji izdevīgas sadarbības iespējas,» norāda Ķīnas autoražotājs.

Darījuma finansiālā informācija pagaidām atklāta netiek. Tajā pašā laikā «Saab» izpilddirektors Jāns Āke Junsons sacīja, ka šis darījums «ir izdevīgs abām pusēm, šobrīd un nākotnei.»

«Mēs esam izveidojuši labas attiecības ar BAIC un gatavojamies ar viņiem sadarboties, lai integrētu «Saab» tehnoloģijas viņu nākotnes automašīnās,» pavēstīja Junsons.

Kā ziņots, Zviedrijas ekskluzīvo sporta automašīnu ražotājs «Koenigsegg» novembra beigās atteicās no plāna pārņemt «Saab».

«Saab» pārņemšanas darījumu paredz bija paredzēts īstenot kopā ar BAIC.

Tomēr, neskatoties uz šī darījuma neveiksmi, analītiķi nav izslēguši iespēju, ka BAIC patstāvīgi varētu mēģināt pārņemt «Saab», ņemot vērā kompānijas spēcīgo finanšu stāvokli un vēlmi iegūt ārvalstu tehnoloģijas.

Tajā pat laikā GM norādījis, ka saņēmis jau vairāku potenciālo pircēju interesi par «Saab» iegādi un Zviedrijas struktūrvienības likteni varētu izlemt līdz decembra beigām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv