Kiršteins solījis atkāpties no Ārlietu komisijas vadītāja amata

Apollo
0 komentāru

No Tautas partijas (TP) izslēgtais deputāts Aleksandrs Kiršteins solījis ceturtdien atkāpties no Ārlietu komisijas vadītāja amata. Tā aģentūrai BNS sacīja TP priekšsēdētājs Atis Slakteris. Šādu solījumu Slakteris no Kiršteina saņēmis tikšanās laikā trešdien.

Balsojums par TP pārstāves Vairas Paegles iecelšanu komisijas vadītājas amatā varētu notikt ceturtdien pēc Kiršteina atkāpšanās.

Ar Kiršteinu aģentūrai BNS pagaidām nav izdevies sazināties.

TP valde 26. maijā nolēma Kiršteinu izslēgt no partijas, jo viņa darbība ir pretrunā ar partijas programmu, bet pēdējā laika izteikumi robežojas ar antisemītismu. Partijas valde iesaka Kiršteinu atcelt arī no Ārlietu komisijas priekšsēdētāja amata un viņa vietā virzīt Paegli.

Kiršteins, kas par Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju kļuva pērn, vairākkārt izraisījis sašutumu ar saviem izteikumiem, tostarp par ebrejiem, integrāciju un krievu iedzīvotāju repatriāciju uz etnisko dzimteni. Aģentūras BNS aptaujātie eksperti Kiršteina teiktajā pat saskata nacionālā naida kurināšanu un antisemītisma pazīmes.

Opozīcija šogad martā ierosināja Kiršteinu atcelt no Ārlietu komisijas priekšsēdētāja amata, taču neguva Saeimas vairākuma atbalstu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv