Klajā nācis Alesandro Bariko romāns «Šis stāsts»

Apollo
0 komentāru

Apgāds «Atēna» laidis klajā itāļu rakstnieka Alesandro Bariko romānu «Šis stāsts». No itāļu valodas to tulkojusi Dace Meiere.

Klajā nācis Alesandro Bariko romāns «Šis stāsts»

Foto: Atēna

Atmiņu un gaidu savijums, jaunais Alesandro Bariko romāns ir kārtējais apstiprinājums labai gaumei un izcilam stāstnieka talantam. Iejūtoties mazliet pasaku personāžam līdzīgā Ultimo tēlā, lasītājs ar tā acīm — vienmēr izbrīna pilnām — redz  aizsteidzamies vēsturi: no divdesmitā gadsimta sākuma līdz sešdesmitajiem gadiem, bet fonā visam ir sapnis, kas — tāpat kā ātrums, mehānikas brīnumi un modernās pārmaiņas — uzskatāms par metaforu cilvēku sapnim par savu robežu pārvarēšanu,  lai dotos pretī nezināmajam un neparedzamajam. Vēsturē atrodas vieta arī mīlestībai, un Bariko vēsta par to, ieskicējot divus vienlaikus trauslus un spēcīgus tēlus —  Libero sievu Floransi un Ultimo sievieti Elizavetu, kuras ir vīriešu dzīves liecinieces un jēga.

«Šī grāmata ir gan neparasta, gan neparasti skaisti uzrakstīta. Inteliģenti un smalki tā stāsta par likteni un mīlestību. Fascinējošos, zeltainos mirkļos atklājas vesels gadsimts,» raksta «Politiken».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv