KNAB izvērtēs, vai «dokumentālās filmas» veidošanas izmaksas ir attiecināmas uz priekšvēlēšanu izdevumiem

Apollo
40 komentāri

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtēs, vai «dokumentālās filmas» par Rīgas mēru Nilu Ušakovu (S) veidošanas un publicēšanas izmaksas ir attiecināmas uz partijas «Saskaņa» priekšvēlēšanu izdevumiem.

KNAB izvērtēs, vai «dokumentālās filmas» veidošanas izmaksas ir attiecināmas uz priekšvēlēšanu izdevumiem

Foto: Elvis Dāgs Vīgants/LETA

KNAB atbilstoši savai kompetencei izvērtēs publiskoto informāciju, šajā gadījumā - video filmā ietverto informāciju un tās atbilstību Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma prasībām, kā arī izvērtēs, vai izmaksas par filmas veidošanu un publicēšanu ir attiecināmas uz partijas «Saskaņa» priekšvēlēšanu izdevumiem, aģentūrai LETA pastāstīja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

Jau ziņots, ka kustības «Ghetto games» līderis Raimonds Elbakjans kopā ar režisoru Māri Martinsonu pirms pašvaldību vēlēšanām ir radījis «dokumentālu filmu» par Ušakovu. Kā aģentūru LETA informēja SIA «Creativus agency» pārstāve Laura Dabare, filmas «Pārgājiens» autori kopā ar «Ghetto TV» un Rīgas domes priekšsēdētāju devušies pārgājienā, «lai iepazītos tuvāk un uzzinātu, kā Ušakovs no vienkārša puikas kļuvis par Rīgas mēru».

«Ghetto Games» ir ielu sporta un ielu kultūras kustība, kuras mērķis ir attīstīt cilvēkus fiziski un morāli. Tā pulcē ap 12 000 unikālo dalībnieku ik gadu un vairāk nekā 200 000 skatītājus savos pasākumos un aktivitātēs.

Dabare paziņojusi, ka «dokumentālo filmu» par Ušakovu «Creativus agency» kopā ar režisoru Martinsonu esot radījuši brīvprātīgi, lai veicinātu jauniešu politisko atbildību, tāpēc aprēķini par tās izmaksām neesot veikti.

Filma esot radīta, lai mudinātu jauniešus aktīvāk iesaistīties pašvaldību vēlēšanās.

Viens no filmas veidotājiem, «Ghetto games» līderis Raimonds Elbakjans, aģentūrai LETA pastāstīja, ka projektā iesaistījies kā brīvprātīgais intervētājs un par izmaksām nezina.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv