KNAB pērn administratīvi sodījis 137 amatpersonas

Apollo
0 komentāru

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pagājušajā gadā administratīvi sodījis 137 amatpersonas, kopumā uzliekot naudas sodu 10 170 latu apmērā, portālu «Apollo» informēja KNAB.

Biroja darbinieki 28 gadījumos pieņēmuši lēmumu par administratīvās lietas izbeigšanu, jo pārkāpums bijis maznozīmīgs un amatpersonām izteikts tikai mutisks aizrādījums.

Pērn administratīvi sodīti astoņi Saeimas deputāti. Pārkāpumi gan konstatēti vēl sešu deputātu darbībā, bet administratīvā pārkāpuma lietas izbeigtas, jo iestājies noilgums. Birojs sodījis arī 17 pašvaldību vadītājus un viņu vietniekus, 19 valsts un pašvaldību iestāžu vadītājus, piemēram, astoņus skolu direktorus, kā arī 15 valsts vai pašvaldību kapitālsabiedrību amatpersonas. Citu administratīvi sodīto amatpersonu skaitā ir ostu valžu locekļi, ministriju un valsts iestāžu departamentu un nodaļu vadītāji, pašvaldību deputāti, tiesībsargājošo institūciju darbinieki, ierēdņi.

Lielākā daļa pie administratīvās atbildības saukto valsts amatpersonu (60%) sodītas par amata savienošanas ierobežojumu pārkāpšanu. Valsts amatpersonas vai nu ieņēma amatus, kas tām aizliegti ar likumu, vai arī savienoja amatus, nesaņemot atļauju. Pārkāpjot amata savienošanas ierobežojumus, lielākajā daļā gadījumu amatpersonas nav ievērojušas arī ienākumu gūšanas ierobežojumus (55% no sodītajām amatpersonām), gūstot ienākumus par neatļautu amata pienākumu pildīšanu.

Savukārt trešā daļa sodīto pieķerti, jo atradušies interešu konflikta situācijā, piemēram, piešķīruši mantiskus labumus (piemaksas, prēmijas) sev vai saviem radiniekiem.

KNAB konstatējis arī septiņus neatļautu dāvanu pieņemšanas gadījumus, piemēram, kādas pašvaldības deputāti devušies pieredzes apmaiņas vizītē uz ārzemēm, kur viesnīcas izdevumus apmaksājis uzņēmums, attiecībā uz kuru amatpersonas pieņēmušas lēmumu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv