KNAB, runājot par «neadekvāti zemo algu», norāda, ka vajadzētu celt atalgojumu Video

Apollo
0 komentāru

Korupcijas riski tiesībsargājošo iestāžu darbinieku vidū saglabātos arī tad, ja atalgojums būtu augstāks, intervijā LTV raidījumam «Panorāma» norādīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Korupcijas novēršanas nodaļas galvenais speciālists Igors Ivanovs.

Viņš skaidro, ka nepieciešams ne tikai paaugstināt algas, bet arī uzlabot kontroles mehānismus.

Ivanovs skaidro, ka zems atalgojums nerada cilvēkā bailes par darba vietas zaudēšanu, tāpat amatpersona to var izmantot kā ieganstu, lai attaisnotu savu prettiesisko rīcību.

Atalgojums nav jāvērtē kā vienīgo instrumentu, kā mazināt korupcijas līmeni valstī. Viņš min, ka tie kukuļi, ko ņēmušas amatpersonas, nav daži desmiti lati. Riski tomēr saglabāsies arī tad, ja atalgojums būs ievērojami augstāks, tāpēc nepieciešama arī iekšējās kontroles mehānisma uzlabošana.

Viņš norāda, ka ceļot atalgojumu, varētu uzlabot situāciju valsts pārvaldē, piesaistot profesionālākus un kompetentākus cilvēkus. Materiālais aspekts ir svarīgs un katram cilvēkam ir ekonomiskās vajadzības, kuras vajag izpildīt. Ja nevar izpildīt, tas palielina korupcijas risku.

Tāpat amatpersonas spiestas piestrādāt, kas ietekmē kvalitāti.

Jau vēstīts, ka pēc KNAB uzskata, par neadekvāti zemu atalgojumu pašreizējos ekonomiskajos apstākļos ir uzskatāms tāds ienākumu līmenis, kas pēc nodokļu samaksas ir mazāks par 488 latiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv