KNAB sāk kriminālprocesu par kukuļošanu NBS

Apollo
0 komentāru

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pagājušās nedēļas nogalē sācis kriminālprocesu par kukuļošanu saistībā ar iepirkumu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām, portālu «Apollo» informēja KNAB.

KNAB sāk kriminālprocesu par kukuļošanu NBS

Foto: «Apollo»

Materiāli liecina, ka NBS Nodrošinājuma pavēlniecības daļas vadītāja pieprasījusi un pieņēmusi 1000 latu kukuli no kāda uzņēmuma, solot nodrošināt tam uzvaru NBS iepirkumā par iekārtu piegādēm. Lai šo uzņēmumu atzītu par uzvarētāju, NBS amatpersona ar tā pārstāvjiem saskaņojusi tehniskās specifikācijas, kādas jāiekļauj piedāvājumā.

NBS amatpersona un kukuļošanā iesaistītie uzņēmuma divi īpašnieki un viens darbinieks aizturēti 2009. gada 27. janvārī.

KNAB norāda, ka kriminālprocesā ar Aizsardzības ministrijas atbalstu iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, lai KNAB izmeklētājs atzītu NBS amatpersonu par aizdomās turēto kukuļņemšanā, bet uzņēmuma pārstāvjus — kukuļdošanā.

NBS amatpersonai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, arī aizliegums pildīt amata pienākumus uz pirmstiesas izmeklēšanas laiku. Savukārt vienam uzņēmuma pārstāvim ar tiesas lēmumu piemērots drošības līdzeklis — apcietinājums.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv