Ko dara kaķi savu saimnieku prombūtnes laikā

Apollo
0 komentāru

Amerikāņu zoopsihologi noskaidrojuši, ar ko nodarbojas kaķi, kad tie atstāti mājās vieni paši, vēsta «Associated Press».

Ko dara kaķi savu saimnieku prombūtnes laikā

Foto: «Apollo»

Pētījuma ietvaros ar kamerām, kuras ik pa 15 minūtēm veica uzņēmumu, tika aprīkotas 50 kaķu saimnieku mājas. Noskaidrots, ka ilgu laiku kaķi skatās pa logu — šādā veidā tie pavada aptuveni 21,6% dienas. Aptuveni 11,8% laika kaķi pavada kopā ar citiem mājdzīvniekiem.

5% laika kaķi sevi izklaidē ar rotaļlietām, 7% — rāpjoties pa mēbelēm. Pretēji pētījuma autoru gaidītajam — miegā kaķi pavadīja tikai 6,1% dienas. Tikpat ilgi šie dzīvnieki pēta televizoru, avīzes, grāmatas un disku plauktiņus.

4% laika kaķi ēd vai skatās uz ēdienu. 6,3% — viņi slēpjas zem galda, bet 1,7% — sēž vannas istabā. Laiks, kuru kaķi pavada tajā vai citā telpā, ļoti atšķiras. Virtuvē vai ēdamistabā tie pavada 9,9% laika, guļamistabā — 8, %, viesistabā — 12,7%, vannas istabā — 3,1%, darba kabinetā — 5,2%.

Pirms pētījuma kaķu īpašniekiem tika piedāvāts paredzēt, ar ko viņu lolojumi nodarbosies viņu prombūtnes laikā. Bija iespējams izvēlēties vairākus atbilžu variantus. 71% saimnieku teica, ka kaķi guļ, 52% domāja, ka dzīvnieki ēd, bet 42% likās, ka kaķi vēro putnus vai vienkārši skatās pa logu.

Vairāk informācijas: «What do cats do home alone? Cat cams have answers».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv