Ko iepazīšanās sludinājumos meklē vīrieši, ko sievietes

Apollo
0 komentāru

Mums visiem ir izstrādājušies stereotipi par to, ko vīrieši un sievietes meklē un ko vēlas atrast potenciālajā partnerī.

alice36b2011

alice36b2011

Foto: CC Licence

Dažkārt par to pat jokojam. Tomēr daudzi no mums patiešām tic šiem priekšstatiem un mēģina pielāgoties iedomātajam modelim, kuru potenciālais dzīvesbiedrs varētu meklēt. Patiesībā mūsdienās vīrieši un sievietes meklē vienu un to pašu. Kādreiz šie stereotipi varbūt arī ir bijuši patiesi, taču šodien jūs visbiežāk no savstarpējām attiecībām gaidāt tieši to pašu, ko potenciālais partneris.

Psihologi pēta iepazīšanās sludinājumus, nevis lai sarunātu randiņu, bet, lai gūtu pilnīgāku priekšstatu par to, ko vīrieši un sievietes gaida no potenciālā partnera, un saprastu, kā cilvēki raksturo sevi un kādas prasības izvirza vēlamajam partnerim.

Psihologs Tomass Kešs ir izanalizējis tūkstošiem sludinājumu. «Tas, kā cilvēki sevi atklāj šajos sludinājumos, ir patiešām vienreizēji. Viņi īsi, iespējams, pārāk pozitīvi, raksturo sevi un apraksta potenciālā partnera vēlamās īpašības, atklājoties gan kā dziļas personības, gan kā visai primitīvi domājošas būtnes.»

Tādi pētnieki kā profesors Kešs tradicionāli uzskata, ka pastāv būtiskas atšķirības starp vīriešu un sieviešu vēlmēm. Taču viņa nesenie pētījumi atklāja, ka sievietes, tieši tāpat kā vīrieši, raksturojot vēlamo otro pusi, izvirza prasības arī attiecībā uz izskatu un izglītību.

«Tātad, iegūstot arvien lielāku ietekmi ekonomikā, sievietes var kļūt tikpat frivolas kā vīrieši un meklēt smuku dupsīti,» saka Kešs.

«Mūžsenais, evolūcijas iedibinātais nolīgums starp vīriešiem un sievietēm, saskaņā ar kuru vīrieši rūpējas par drošību, bet sievietes - par komfortu, šodien mainās. Mūsdienās vīrieši un sievietes savos partneros meklē vienu un to pašu.»

Partneru izvēles pētījumi par vairāk nekā sešdesmit gadu periodu atklāja, ka kādreiz vīriešu un sieviešu priekšstati par ideālo partneri bijuši ļoti atšķirīgi. Mūsdienās sieviešu un vīriešu pamatprasības ir gandrīz vienādas.

Buss, Shackelford, Kirkpatrick, and Larsen 2001

 

 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

23.09.2017
Ienākt apollo.lv