Ko jāzina vecākiem, ja bērni vieni izceļo no Šengenas zonas valstīm

Apollo
1 komentārs

Robežsardze atgādina, ka Latvijas valstspiederīgajiem bērniem līdz 18 gadu vecumam, vieniem pašiem, izceļojot ārpus Šengenas zonas valstīm - Baltkrieviju, Krieviju u.c. valstīm, t.sk. Īriju un Lielbritāniju ir jāuzrāda vismaz viena vecāka notariāli apliecināta piekrišana bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts, informēja Jevgēnija Pozņaka, Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore.

Ko jāzina vecākiem, ja bērni vieni izceļo no Šengenas zonas valstīm

Foto: Lita Krone/LETA

Tuvojoties gada nogalei, daudzi ir ieplānojuši apmeklēt radus un draugus ārzemēs. Lai nesabojātu svētku sajūtu un tikšanās prieku gan sev, gan tuviniekiem atcerieties par bērnu ceļošanas kārtības nosacījumiem. Un arī tikpat kā pieaugušajiem, bet tomēr vēl bērniem - 15., 16. un 17.gadīgajiem jauniešiem laicīgi pie notāra noformējiet vecāku piekrišanu vieniem pašiem izceļojot no valsts.

2012.gada decembrī robežsargi tieši pirms izlidošanas - dokumentu pārbaudes laikā bija spiesti atteikt izceļošana no Latvijas 13 nepilngadīgajiem, kuri patstāvīgi plānoja izlidot uz Lielbritāniju un Īriju.

Arī šogad, 11.decembrī lidostā «Rīga» robežsargi konstatēja, ka nepilngadīgs jaunietis, kurš plānoja izlidot uz Londonu, nevarēja uzrādīt vecāku notariāli apliecinātu piekrišanu patstāvīgai izceļošanai no valsts. Līdz ar to jaunietis bija spiests pārtraukt ieplānoto ceļojumu un palikt Latvijā.

Ja rodas jautājumi vai neskaidrības par bērnu ceļošanas kārtību un citiem ceļošanas jautājumiem zvaniet uz robežsardzes diennakts tālruni 67075616, rakstiet uz e-pastu: robezsardze@rs.gov.lv vai meklējiet informāciju Valsts robežsardzes mājas lapā www.rs.gov.lv, sadaļā - «Jautājumi un atbildes».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv