Koalīcijai nav iebildumu pret Bordāna kandidatūru tieslietu ministra amatam

Apollo
0 komentāru

Neviens no koalīcijas partneriem iebildumus pret Jāņa Bordāna (VL-TB/LNNK) kandidatūru tieslietu ministra amatam šodien nav izteicis, pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja premjers Valdis Dombrovskis (V).

Koalīcijai nav iebildumu pret Bordāna kandidatūru tieslietu ministra amatam

Foto: Ieva Čīka/LETA

Premjers šodien esot informējis koalīcijas partnerus par «Vienotības» sarunu gaitu ar nacionālo apvienību «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK), kā arī aicinājis ceturtdienas Saeimas sēdē atbalstīt Bordāna kandidatūru tieslietu ministra amatam.

«Šodien šo jautājumu pārrunājām, koalīcijas atbalsts ir un ceturtdien virzāmies uz priekšu,» sacīja Dombrovskis.

Kā ziņots, Saeimas ārkārtas sēde par uzticības izteikšanu tieslietu ministra amata kandidātam Bordānam tiks sasaukta ceturtdien, 5.jūlijā, plkst.10, šodien nolēma Saeimas Prezidijs.

VL-TB/LNNK kā tieslietu ministra amata kandidātu izvirzījusi pašreizējo ministrijas parlamentāro sekretāru Bordānu.

20.jūnijā par demisiju paziņoja iepriekšējais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK), jo viņam un Dombrovskim esot pārāk atšķirīgi viedokļi par ebreju īpašumu kompensācijas jautājumu. Premjers nākamajā dienā ministra demisiju pieņēma.

1967.gadā dzimušais Bordāns izglītību tiesību zinātnē ieguva Latvijas Universitātē. Viņš bijis Ārējās tirdzniecības ministrijas starptautisko līgumu nodaļas speciālists. 1993.gadā Bordāns strādājis par juriskonsultu AS «Vācijas-Latvijas banka». 2010.gadā Bordāns bija Ministru prezidenta padomnieks, strādājis par zvērināto advokātu birojā «Wall».

Bordāns kandidējis 5.Saeimas vēlēšanās no «Latvijas ceļa» (LC) saraksta un ieņēmis deputāta vietu pēc tam, kad kāds no frakcijas biedriem nolicis mandātu. Bordāns kandidējis arī 6.Saeimas vēlēšanas, tad 1997.gadā no LC saraksta kandidējis Rīgas domes vēlēšanās. 2010.gadā Bordāns kandidējis 10.Saeimas vēlēšanās no «Vienotības» saraksta.

2011.gadā Bordāns paziņoja par izstāšanos no «Vienotībā» iekļautās partijas «Pilsoniskā savienība» un kopā ar domubiedriem izveidoja biedrību «Demokrātiskie patrioti», kur ieņēma valdes locekļa amatu.

Bordāns kandidēja arī 11.Saeimas vēlēšanās no nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK saraksta. Saeimā viņš ievēlēts netika, bet kļuva par TM parlamentāro sekretāru.

Kā ziņots, Saeima pavasara sesiju slēdza 21.jūnijā un rudens sesiju sāks 4.septembrī. Saeimas sesiju starplaikā turpinās darbs parlamenta komisijās, notiek protokolārās tikšanās, nepieciešamības gadījumā var tikt sasauktas Saeimas ārkārtas sesijas.

 
 

 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.09.2017
Ienākt apollo.lv