Koķe aicina 1. septembri sākt ar gaišu noskaņojumu

Apollo
0 komentāru

«Kā katra jauna diena atdara kādas neatvērtas durvis, kā katras jauniegūtas prasmes un zināšanas paplašina redzesloku un padara spožāku mūsu garīgo gaismu, tā Zinību diena svinīgi ievada inovatīvi rosīgu skolas gadu gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem formālajā un neformālajā izglītībā. Viss liecina, ka tieši tāds apzīmējums der jaunajam 2009./2010. mācību gadam, kas atnācis vienlaikus ar stabilām vērtībām un lielām pārmaiņām,» teikts izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes apsveikumā Zinību dienā jeb 1. septembrī.

Tatjana Koķe

Foto: Lita Krone/LETA

«Pirms šā 1. septembra esam šķērsojuši vēsturiskas krustceles, ko nebijām uzdrošinājušies darīt visus atgūtās neatkarības gadus — esam pārgājuši uz jaunu finansēšanas principu vispārējā izglītībā «nauda seko skolēnam», vienlaikus arī mainot Eiropā un Baltijā zemāko pedagoga likmes un skolēnu proporciju. Šo pārmaiņu objektīvs pamatojums ir pēdējos desmit gados par 120 000 samazinājies skolēnu skaits, skolu un pedagogu daudzumam mainoties minimāli. Tāpēc ar šo mācību gadu Latvijas karti klās atšķirīgs izglītības iestāžu tīkls, kādu to bijām raduši skatīt gadu garumā. Kā ikvienu jaunu ceļu mērojot, ir nepieciešama lielāka piepūle. Bet ir pārliecība, ka šīs pārmaiņas un jaunais ceļš ved izglītības kvalitātes virzienā.»

Ministre uzsver, ka krīzes uzspiestās pārmaiņas sagādā jaunus šķēršļus, tomēr tie jāpārvar un «jāsāk ekonomiski un radoši saimniekot».

«Tradicionāli 1. septembris Latvijā ir svētki — Zinību diena. Tādēļ novēlu: sāksim un kopīgi turpināsim jauno darba cēlienu ar gaišu noskaņojumu, ar mieru un harmoniju! Īpašus sveicienus sūtu tiem gandrīz 20 000 pirmklasnieku, kuri šajā mācību gadā sāks skolas gaitas! Pirmklasniekiem un ikvienam, kas māca vai mācās, vēlu — krājiet garīgās vērtības, vairojiet savu garīgo gaismu, jo šīs lietas vienmēr būs jūsu un nevienam nebūs pa spēkam jums tās atņemt.»

«No sirds novēlu jauku Zinību dienu, jo jaunā mācību gada sākums vienmēr ir svētki, un esmu pārliecināta, ka jaunas zināšanas un prasmes — to došana un gūšana — ir vēl jo lielāki svētki, kas sniedz ne vien gandarījumu, bet arī stabilu pamatu dzīvei. Lai mums kopā izdodas inovatīvi rosīgs jaunais zinību gads!» — tā Koķe.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv