Koķe: olimpiskās spēles Latvijai bijušas veiksmīgas

Apollo
0 komentāru

Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS) uzskata, ka Latvijas dalība XXI Ziemas olimpiskajās spēlēs bijusi sekmīga un sasniegumi ir labs stimuls un pieredze, lai gatavotos nākamajiem startiem sacensībās un nākamajām olimpiādēm, aģentūru LETA informēja ministres padomniece komunikāciju jautājumos Agnese Korbe.

Koķe: olimpiskās spēles Latvijai bijušas veiksmīgas

Foto: Evija Trifanova/LETA

«Šie rezultāti ir konkrēti argumenti, lai rūpētos arī par turpmāko sporta attīstību, atbalstu sportam, sportistiem un lai Latvijas pārstāvji nonāktu uz goda pjedestāla,» uzsver Koķe, pēc kuras domām, sasniegumi ir arī labs veids, kādā ilgtermiņā ieinteresēt un stiprināt bērnu un jauniešu interesi par sportu kopumā, par olimpisko kustību, kā arī par veselīgu dzīvesveidu un lietderīgu laika pavadīšanu.

Ministres skatījumā, īpaši būtiski starti Vankūverā bijuši tiem sportistiem, kuriem šīs bijušas pirmās olimpiskās spēles, dodot neatsveramu pieredzi un citviet neiegūstamu rūdījumu nākamajiem startiem, īpaši nākamajās olimpiskajās spēlēs.

Vienlaikus Koķe uzskata, ka Latvijas sasniegumi devuši labu iespēju pozicionēt valsti starptautiski. «Tas viss kopā rada prieku, gandarījumu un lepnumu par valsti, par sportistiem un viņu rezultātiem - mums pašiem par sevi,» viņa norāda.

Ministrei prieks bijis par sportistu atbilstošo sagatavotību, lepnums par iespēju godam pārstāvēt savu valsti un gūt medaļas un Latvijas atpazīstamību arī Kanādā, kur nav bijis jāstāsta par to, kur atrodas Latvijas un kādi ir nozīmīgākie valsts rezultāti sportā.

Tāpat Koķe ir gandarīta, ka jau Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā Latvijas komanda izcēlusies uz citu valstu komandu fona ar savu sportistu skaitu, ko atzīmējis arī viņai atklāšanas ceremonijā blakus sēdošais Itālijas sporta ministrs un netālu esošie Gruzijas un Igaunijas prezidenti. Atzinīgi vārdi veltīti arī delegācijas formastērpiem kā vieniem no skaistākajiem un elegantākajiem.

Ministres skatījumā, Latvijas delegācija bijusi unikāla arī ar to, ka tajā bija pārstāvētas ģimenes, jo sportistu un treneru vidū bija brāļi, dēli, tēvi, meita, māte.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv