Koķe sašutusi par savu vārdu interpretāciju raidījumā «Skolfront»

Apollo
0 komentāru

Septembra sākumā izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe sniedza interviju Zviedrijas sabiedriskās TV raidījumam «Skolfront». Intervijas ieraksta laikā ministre teica, ka no šī gada 1.septembra skolotāju atalgojums Latvijā ir samazināts nesamērīgi pret kvalifikācijas prasībām. Vienlaikus viņa arī uzsvēra, ka Latvijas skolotāji ir augsti kvalificēti, daudziem ir maģistra grāds.

Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe.

Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe.

Foto: Evija Trifanova/LETA

Tādēļ ministrijai un tās vadītājai nav izprotama bezatbildīga šīs intervijas ieraksta interpretācija, piedēvējot ministrei Zviedrijas televīzijas reportieres teikto frāzi – «Vai viņi ir slinki?».

Koķes reakcija uz to bija, ka katram no mums piemīt slinkums, taču tie cilvēki, kuri izbrauc no valsts demonstrē lielāku uzņēmīgumu un vēlēšanos būt konkurētspējīgi darba tirgū, kamēr savā valstī vairāk tiek gaidīts no valdības, norāda Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Agnese Korbe.

Intervijas ierakstā ministre kompetenti raksturoja situāciju izglītībā un pauda pārliecību, ka skolotājiem atalgojuma samazinājums nav pieļaujams, teikts IZM paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Koķe tāpat norāda, ka gan Latvijā, gan ārvalstīs vienmēr rūpīgi sagatavo savas uzstāšanās, lai pēc iespējas augstvērtīgāk pārstāvētu savu valsti un radītu par to interesi gan profesionāļu vidū, gan plašākā sabiedrībā.

Valdībā strādājot pie 2010.gada budžeta Ministru prezidents un ministre ir vienoti, ka pedagogu atalgojums jāsaglabā 100% apmērā, lai pamazām situācija uzlabotos un netiktu apdraudēta izglītības kvalitāte.

Jau vēstīts, ka pedagogus aizvainojuši Koķes izteikumi par Latvijas skolotāju slinkumu.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv