Kolorādo šāvējs izdomājis, kā izbēgt no soda

Apollo
19 komentāri

Par Kolorādo kinoteātra slaktiņa sarīkošanu apsūdzētais Džeimss Holmss plāno apliecināt, ka savas plānprātības dēļ viņš izvirzītajās apsūdzībās nav vainīgs, liecina Holmsa advokātu otrdien iesniegtie dokumenti.

Kolorādo šāvējs izdomājis, kā izbēgt no soda

Foto:AFP/Scanpix

«Holmsa kungs grasās oficiāli paziņot tiesai, ka plānprātības dēļ viņš nav vainīgs,» teikts dokumentā.

Advokāti 13.maijā Sentenialas tiesā, Kolorādo, oficiāli pieprasīs, lai tiktu mainīts Holmsa apliecinājums jautājumā par vainas atzīšanu vai noraidīšanu.

Lietas tiesnesis martā Holmsa vārdā reģistrēja apliecinājumu, ka Holmss nav vainīgs. Tobrīd viņa advokāti sacīja, ka nav gatavi paust oficiālu apliecinājumu.

Marta beigās Holmsa advokāti negaidīti iesniedza priekšlikumu, ka Holmss varētu atzīt vainu apmaiņā pret to, ka prokuratūra nepieprasa nāvessodu, bet piekrīt mūža ieslodzījumam bez tiesībām uz apžēlošanu.

Uz šo priekšlikumu prokuratūra reaģēja asi, apsūdzot aizstāvības pusi, ka tā mēģina panākt vienošanos publiski, šādi pārkāpjot šajā lietā noteikto informācijas izpaušanu aizliegumu. Tad arī prokuratūra paziņoja, ka pieprasīs Holmsam nāvessodu.

Kā ziņots, neiroloģijas doktorants Džeimss Holmss 20.jūlijā kinoteātrī Aurorā, Denveras priekšpilsētā, sarīkoja slaktiņu, kurā tika nogalināti 12 cilvēki, bet 58 ievainoti.

Viņš atklāja uguni uz skatītajiem vienā no pārpildītajām kinoteātra zālēm, kurā notika Betmena cikla jaunākās filmas «The Dark Knight Rises» («Tumšais bruņinieks atgriežas») seanss.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv