Kolumbāriju Rīgā varētu būvēt ārvalstu investori

Apollo
0 komentāru

Rīgas domei finansējumu kolumbārija jeb «pelnu kapsētas» izbūvēšanai ilgstoši nav izdevies atrast, taču interesi par šāda projekta īstenošanu izrādījuši ārvalstu investori, aģentūrai LETA stāstīja Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko.

Kolumbāriju Rīgā varētu būvēt ārvalstu investori

Foto: Lita Krone/LETA

«Mums ir pieprasījums no dažādām valstīm, ka tās vēlas šeit ieguldīt naudu un atvērt kolumbāriju. Ar Īpašuma departamentu skatāmies, kā mainīt saistošos noteikumus par kolumbāriju, lai ar Rīgas domes lēmumu varētu atļaut teritoriju iznomāt likumā atļautā periodā kādai privātfirmai kolumbārija būvniecībai,» teica Aļeksejenko.

Privāto investoru pieskaitīšana ir ticamākais risinājums šai problēmai, jo pilsēta kolumbārija būvniecību atļauties nespēj, atzina speciālists.

Mājokļu un vides departamenta aprēķini liecina, ka kolumbārija būvniecība pašvaldībai izmaksātu ap 1,3 miljonus latu.

Kā ziņots, lēmums par kolumbārija izveidošanu Varoņu ielā pieņemts domē jau 2006.gadā. Rīgas kolumbārija projektēšana pašvaldībai izmaksāja 54 000 latu, 2008.gada nogalē pat izsludināts būvniecības konkurss, taču kolumbārija būvniecība joprojām nav sākta. Pērn būvprojekta termiņu nācies pagarināt, taču arī šogad pašvaldības budžetā tā būvniecībai līdzekļi netika paredzēti. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
24

2017. gada 24. oktobris

Vārda dienas

Renāte, Mudrīte, ModrīteRenija, Renijs, Renita, Renta, Rēna, Rineta, Rinete, Reneta, Renāta, Mudris, Rana, Ranāte, Raneta, Ranita, Ranta, Rena, Renata, Renate, Mudra

Valūtu kursi

24.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv