Komisija: reklāmas aizliegšana neatrisinās alkoholisma problēmu

Apollo
0 komentāru

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien, deputātu vairākumam atturoties, noraidīja priekšlikumus ierobežot alus un vīna reklāmu radio un televīzijā un aicināja domāt par citiem pasākumiem alkoholisma ierobežošanai, kas neradītu zaudējumus Latvijas ražotājiem, portālu «Apollo» informēja Saeimā.

Komisijā skatītie grozījumi Radio un televīzijas likumā paredzēja noteikt, ka alu un vīnu radio un televīzijā varēs reklamēt tikai laika periodā no desmitiem vakarā līdz sešiem rītā. Patlaban ierobežojumi skar tikai stipro alkoholu.

Pieaicinātie speciālisti aicināja nesteigties ar vieglā alkohola reklāmas ierobežošanu, norādot gan uz pietiekamu pašreizējo tiesisko regulējumu, gan arī uz situāciju Latvijas tautsaimniecībā kopumā. Ražotāji jau tagad ir spiesti samazināt ražošanas apjomus un atlaist darbiniekus, savukārt reklāmas ierobežošana radītu vēl lielākus zaudējumus pārtikas ražošanas nozarei.

Saskaņā ar nozares pārstāvju sniegto informāciju reklāmas apjoms jau krities par 40–70%, savukārt pārtikas pārstrādes rūpniecības apgrozījums — par 13%. Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji īpaši uzsvēra, ka šādi ierobežojumi visiem masu saziņas līdzekļiem nav vienlīdzīgi, jo skar televīziju un radio, bet ne preses izdevumus un interneta medijus.

Komisijas priekšsēdētājs Oskars Kastēns (LPP/LC) uzsvēra, ka vietējai televīzijai patlaban ir daudz citu alternatīvu, piemēram, kabeļtelevīzija un satelīttelevīzija, un šādu priekšlikumu atbalstīšana radītu priekšnoteikumus nevienlīdzīgai konkurencei. «Lai gan es ļoti labi saprotu, ka, no sabiedrības veselības viedokļa, šādu domu varētu atbalstīt, tomēr vieglā alkohola reklāmas aizliegums nemazinās kopējo alkohola patēriņu valstī. Turklāt tā ir daļa no lielāka problēmu loka, un ar to vien nekas netiks atrisināts,» piebilda Kastēns.

Komisijas deputāti vienojās, ka šādu likuma grozījumu pieņemšana patlaban ir nelaikā un ir jāpārskata valsts politika cīņā ar alkoholismu kopumā. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv