Kompensācijas Zolitūdes traģēdijas upuriem izmaksās iespējami ātri

Apollo
4 komentāri

Vienreizējas kompensācijas Zolitūdes traģēdijā cietušajiem un bojāgājušo tuviniekiem izmaksās iespējami ātri, informē labklājības ministrijā.

Kompensācijas Zolitūdes traģēdijas upuriem izmaksās iespējami ātri

Foto: Edijs Pālens/LETA

Vienreizējās kompensācijas cietušajiem un bojā gājušo tuviniekiem izmaksās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA). Cilvēki iesniegumu vienreizējās kompensācijas saņemšanai VSAA var iesniegt jau kopš trešdienas, 4.decembra. Tos pieņems līdz nākamā gada 1.jūnijam.

Kompensācijas bojā gājušo cilvēku tuviniekiem VSAA izmaksās iespējami drīz, bet ne ātrāk kā divu mēnešu laikā pēc iesnieguma pieņemšanas. Šāda izmaksu kārtība ir saistība ar VSAA nepieciešamību pārliecināties par cilvēku identitāti. Proti, situācijās, kurās VSAA no iedzīvotāju reģistra datiem iegūs nepārprotamu pārliecību par pabalsta saņēmējiem, izmaksas veiks nekavējoties. Savukārt sarežģītākos gadījumos kompensācijas izmaksās tikai pēc tam, kad būs iegūts apliecinājums par cilvēku loku, kuriem ir tiesības uz kompensāciju.

Kompensācijas traģēdijā cietušajiem cilvēkiem VSAA izmaksās ne vēlāk kā viena mēneša laikā pēc iesnieguma pieņemšanas. Līdz 2013.gada 10.decembrim Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Veselības ministriju savstarpēji saskaņos un iesniegs VSAA to traģēdijā cietušo cilvēku sarakstu, kuriem pienāktos valsts noteiktā kompensācija.

Plānots, ka cietušie cilvēki kompensācijas pilnā apmērā saņems jau līdz 2013.gada beigām, ja no cilvēka būs saņemts šāds iesniegums.

Atgādinām, ka valdība otrdien, 3.decembrī, vienojās no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt vienreizējas kompensācijas traģēdijā bojā gājušo tuviniekiem, kā arī cietušajiem cilvēkiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

12.12.2017
Ienākt apollo.lv