Konceptuāli atbalsta jauno Zemes pārvaldības likumu

Apollo
10 komentāri

Saeima ceturtdien konceptuāli atbalstīja jaunu likumu, kura mērķis būs veicināt zemes racionālu, efektīvu un ilgtspējīgu izmantošanu.

Konceptuāli atbalsta jauno Zemes pārvaldības likumu

Foto: LETA

Jaunais Zemes pārvaldības likums paredz izveidot zemes fondu, kas nodrošinās lauksaimniecībā izmantojamās zemes pieejamību vietējiem produkcijas ražotājiem, kā arī veicinās neapstrādātās zemes izmantošanu lauksaimniecībā. Plānots, ka fonds sāks darboties no nākamā gada janvāra.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Zemes politikas nodaļas vadītājs Edvīns Kāpostiņš šodien deputātus informēja, ka jaunizveidoto fondu pārvaldīs valsts akciju sabiedrība «Lauku attīstības fonds» (LAF) un finansējumu zemes fondam piesaistīs no pieejamajiem LAF līdzekļiem. Kāpostiņš sacīja - lai uzlabotu zemes izmantošanu, likums arī paredz zemes konsolidāciju, jo lauku teritorijās zemes īpašumi ir sadrumstaloti.

Likums arī noteiks zemes izmantošanas kārtību, kas ietvers zemes izmantotāju pienākumus un atbildību, nosacījumus zemes publiskās infrastruktūras nodrošināšanai, kā arī jaunizveidojamo zemes vienību piekļuvei un zemes reformas laikā izveidoto ceļa servitūtu izbeigšanai.

Jaunajā likumā noteikta valsts un vietējo pašvaldību zemes pārvaldība, tostarp paredzot pašvaldībām izstrādāt savā īpašumā un lietošanā neapbūvētās zemes un degradētās teritorijas izmantošanas izvērtējumu.

Likums arī paredz zemes un augsnes aizsardzību un kvalitātes novērtējumu, nosakot, ka zemes izmantotājam jānodrošina augsnes rekultivācija jeb auglības atjaunošana.

Plānots, ka augsnes kartēšanu un zemes kvalitātes vērtēšanu, kas balstīta uz augšņu agroķīmiskās izpētes rezultātiem, veiks lauksaimniecībā izmatojamajai un meža zemei reizi 20 gados un datus uzkrās zemes kvalitātes novērtējuma informācijas sistēmā.

Tāpat likumā paredzēta jūras piekrastes joslas un iekšzemes publisko ūdeņu pārvaldības, kā arī zemes pārraudzības īstenošanas un zemes informācijas infrastruktūras kārtība.

Saeima šodien konceptuāli arī atbalstīja ar Zemes pārvaldības likumu saistītos grozījumus divos likumos - Zemes ierīcības likumā un Lauksaimniecības un lauku attīstības likumā, kuru tiesību normas saskaņotas ar jauno likumprojektu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
13

2017. gada 13. decembris

Vārda dienas

Veldze, LūcijaVeldza, Lusija, Lucijāns, Lucijans, Lucijana, Lucija, Luciāns, Lucians, Lucianna

Valūtu kursi

13.12.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv