Konfiscē 995 MDMA tabletes un 450 gramus magoņu salmu Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes darbinieki, veicot kontroles pasākumus uz Eiropas Savienības iekšējām robežām un Ventspils ostā, šā gada aprīļa sākumā konstatējuši divus gadījumus par narkotisko un psihotropo vielu nelikumīgu pārvietošanu. Par abiem gadījumiem VID Muitas kriminālpārvaldē sākti kriminālprocesi par narkotisko un psihotropo vielu kontrabandu.

Konfiscē 995 MDMA tabletes un 450 gramus magoņu salmu 3 attēli Atvērt

Foto: VID

Kā portālu «Apollo» informēja VID Komunikācijas daļā, 2. aprīlī, veicot kontroles pasākumus Ventspils ostā, VID Muitas kriminālpārvaldes darbinieki pārbaudīja kāda Lietuvas pilsoņa vadīto automašīnu, kuras aizmugurējā buferī atrada paslēptas 995 tabletes. Saskaņā ar ekspertīzes slēdzienu tabletes ir narkotiskām vielām pielīdzināta psihotropā viela — MDMA.

Par konstatēto faktu šā gada 3. aprīlī tika sākts kriminālprocess par mēģinājumu izvest no Latvijas narkotiskās vai psihotropās vielas realizācijas nolūkā. Lietuvas pilsonis tika aizturēts. Pēc VID Muitas kriminālpārvaldes lūguma 4. aprīlī tiesa kā drošības līdzekli aizturētajam Lietuvas pilsonim piemēroja apcietinājumu.

Savukārt 4. aprīlī, veicot patrulēšanu uz šosejas Bauska–Rīga, ceļa posmā Ķekava–Rīga, tika apturēta automašīna «Mitsubishi». Veicot transporta līdzekļa padziļinātāku kontroli, automašīnas labajā priekšējā pusē starp priekšējo sēdekli un paneli uz grīdas, VID Muitas kriminālpārvaldes darbinieki konstatēja saini, kas iepakots polietilēna maisā. Sainī atradās papīrā ietīti žāvēti augu izcelsmes stiebri. Saskaņā ar ekspertīzes slēdzienu izžāvētie augi ir īpaši bīstama narkotiskā viela — izžāvēti magoņu salmi, kuru kopējais svars ir 450 gramu.

Par konstatēto faktu 4. aprīlī tika sākts kriminālprocess par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu realizācijas nolūkā, bet personai, kurai piederēja automašīna, tika piemērots drošības līdzeklis — policijas uzraudzība.

Izņemtās narkotiskās un psihotropās vielas nodotas glabāšanā Iekšlietu ministrijas Kriminālistikas pārvaldē.

Sāktajos kriminālprocesos turpinās izmeklēšana un lietas apstākļu noskaidrošana.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv