Konstatē būtiskus pārkāpumus solāriju darbībā

Apollo
36 komentāri

Pagājušajā gadā veicot 198 solāriju pakalpojumu sniedzēju plānveida kontroles visā valsts teritorijā, Veselības inspekcija (VI) konstatējusi dažādus pārkāpumus 168 gadījumos jeb 85%.

Konstatē būtiskus pārkāpumus solāriju darbībā

Foto: AFP/Scanpix

Portāls «Apollo» uzzināja VI, ka vairākos gadījumos konstatēts, ka UV iekārtas radītais maksimālais starojuma līmenis rada risku cilvēka veselībai, jo tiek pārsniegts starojuma pieļaujamais līmenis. Tāpat tika konstatēts, ka darbinieki ne vienmēr veic ierakstus par UV lampu nolietojumu, maiņu un jebkādām UV iekārtu tehniskajām pārbaudēm. Tāpat solārija personālam nebija medicīniskā izglītība vai apliecība par mācību kursu noklausīšanos.

VI brīdina, ka bērnu un jauniešu āda ir jutīgāka pret UV starojumu ietekmi nekā pieaugušajiem. Pētījumi liecina, ka solāriju izmantošana pirmo reizi līdz 30 gadu vecumam, palielina melanomas risku par 75%.VI speciālisti īpaši aicina vecākus un pašus jauniešus pievērst uzmanību prasībai solārijos, kas paredz, ka kosmētiskā iedeguma iegūšanas pakalpojumu  ir aizliegts sniegt patērētājiem, kas jaunāki par 18 gadiem, izņemot gadījumus, ja minētā persona uzrāda ģimenes ārsta vai dermatologa izziņu, ka tās veselības stāvoklis ir atbilstošs pakalpojuma saņemšanai.

Lai pasargātu sevi, patērētāji var arī pieprasīt datus par iekārtu lampu maiņu un to nolietojuma pakāpi solārijā, kā arī dokumentālu apliecinājumu par iekārtas maksimālo efektīvo UV starojuma līmeni.

VI īpaši aicina vecākus un citus pieaugušos atlicināt laiku un pārrunāt ar bērniem tik nozīmīgos ieteikumus, lai pasargātu veselību arī no dabīgās saules kaitīgās iedarbības.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv