Kopenhāgenas ostu greznos debesskrāpju tilts Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

 Rudens otrajā pusē kļuva zināms par vēl vienu oriģinālu arhitektūras šedevru, kas tuvāko gadu laikā varētu greznot Dānijas galvaspilsētu. ASV arhitektu kompānija «Steven Holl Architects» uzvarēja starptautiskajā konkursā «The LM Project» par ēku kompleksa pie ieejas Kopenhāgenas ostā labāko vizuālo veidolu.

Steven Holl Architects projekts 2 attēli Atvērt

Steven Holl Architects projekts

Foto: vizualizācija

Projekts piedāvā ostas akvatorijas pretējos krastos uzcelt aptuveni 100 metrus augstus debesskrāpjus. Pēc autoru ieceres abas ēkas savienos gājēju tilts, kas atradīsies 65 metru augstumā. Tilta augstums būs pietiekams, lai zem tā varētu brīvi iziet okeāna laineri.

Kompleksa, kas jau ir nosaukts par Kopenhāgenas vārtiem (Copenhagen Gateway), abās ēkās atradīsies biroji. Dāņi ir noraizējušies par projekta ekoloģiskumu un ekonomiskumu.
Augstceltnes stiklotajām ārsienām būs jālaiž cauri maksimāli daudz gaismas, bet uz aizkariem tiks izvietoti galvaniski elementi, kas gaismu pārveidos par elektroenerģiju. Tiltu apgaismos ar elektrību, ko ražos ēkā uzstādītie vēja ģeneratori…

Tomēr «Steven Holl Architects» ilgi negulējā uz lauriem, jo ap konkursa rezultātiem izcēlās nesaskaņas. Parādījās jauns, oriģinālāks projekts, kuru piedāvā arhitektūras firmas 3XN.
 Projekta pamatā ir izmantota tā pati ideja, ko piedāvāja «Steven Holl Architects» – komplekss no divām ēkām pretējās krasta pusēs, kuras savā starpā savienotu tilts. Atšķirība tāda, ka tiek piedāvāts no vizuālā viedokļa futūristiskāks variants.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
17

2017. gada 17. oktobris

Vārda dienas

Karīna, Gaits, GaitisKārina, Kārija, Karīne, Karita, Karinē, Karine, Karina, Karija, Karens, Karena, Gaita

Valūtu kursi

17.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv