Kopš 2000.gada strauji palielinājies starptautiskais medību tūrisms

Apollo
0 komentāru

Latvijā izdoto medīšanas atļauju skaits ārzemju medniekiem liecina, ka kopš 2000.gada strauji palielinājies starptautiskais medību tūrisms.

Medību saimniecības attīstības pamatnostādnēs 2009.-2013.gadam, ko 24.augustā skatīs valdības komitejā, teikts, ka medību pakalpojumus Latvijā galvenokārt izmanto mednieki no Vācijas un Skandināvijas valstīm.

1999./2000.gada medību sezonā Latvijā ārzemju medniekiem bija izsniegtas 179 medīšanas atļaujas, 2005./2006.gada sezonā - 801 medīšanas atļauja, bet 2007./2008.gada medību sezonā vienai dienai bija izsniegtas 79 medīšanas atļaujas, desmit dienām - 798 medīšanas atļaujas, bet visai sezonai - 103 medīšanas atļaujas.

Pašlaik nozīmīgākie medību tūrisma pakalpojuma sniedzēji Latvijā ir VAS «Latvijas Valsts meži» (LVM) un Latvijas Safari klubs.

Starptautiskā medību tūrisma palielināšanos ir veicinājuši vairāki faktori - Latvijas kā tūristu galamērķa popularizēšana, mazo izmaksu aviolīniju piedāvājumi, salīdzinoši mazas medību pakalpojumu cenas, salīdzinoši liela medījamo dzīvnieku sugu daudzveidība, lēti un kvalitatīvi taksidermijas pakalpojumi, administratīvā sloga samazināšana attiecībā uz medību ieroču ievešanu un nēsāšanu.

Starptautisko medību tūrismu negatīvi ietekmē nesakārtota infrastruktūra - zemas kvalitātes ceļi un norāžu trūkums, nepietiekams zināšanu līmenis un prasme ārzemju mednieku uzņemšanā, nepietiekama informācija par medību piedāvājumu.

Medību saimniecības attīstības pamatnostādnēs 2009.-2013.gadam tiek rekomendēts, piesaistot Eiropas Savienības finansējumu tūrisma nozares attīstībai Latvijā, veicināt jaunu tūrisma produktu ieviešanu vietējā tirgū, tostarp medību tūrisma jomā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv