Kostjukovs izcīna pirmo medaļu Eiropas jaunatnes ziemas olimpiādes vēsturē

Latvijas slēpotājs Rinalds Kostjukovs šodien Eiropas jaunatnes ziemas Olimpiādē, kas notiek Polijā, Šļaskas Beskidi reģionā, izcīnīja bronzas medaļu sprinta sacensībās, kas ir pirmā Latvijas medaļa Eiropas jaunatnes ziemas Olimpiādes vēsturē.

Fināla sešiniekā Kostjukovs startā turējās 3. līdz 5. vietā, taču pirmajā kāpumā viņš parādīja lielisku sagatavotību un ierindojās otrajā vietā. Tālāk trasē viņš nedaudz atpalika un garām palaida Norvēģijas braucēju Skāru Sindri Bjērnstu, taču līdz pat finišam stabili turējās trešajā vietā.

Finiša taisnē cīņa norisinājās īpaši dramatiski, taču Kostjukovam izdevās pierādīt, ka Latvijas sportisti spēj iegūt godalgotas vietas un finišēja trešajā vietā, aiz sevis atstājot Austrijas, Vācijas, Norvēģijas un citu valstu vadošos valstu slēpotājus. Par sprinta sacensību uzvarētāju kļuva Krievijas slēpotājs Gļebs Ricivihs.

Sprinta sacensību ceturtdaļfinālā startēja vēl trīs Latvijas slēpotāji - Roberts Slotiņš, Ronalds Vovers un Nauris Biķernieks, taču pusfinālā viņi neiekļuva.

Šī ir devītā Eiropas jaunatnes ziemas Olimpiāde, bet iepriekšējās astoņās Latvijas sportisti labāko trijniekā ne reizi vēl nebija iekļuvuši.

Jau ziņots, ka sacensības norisināsies līdz 20. februārim un Latvijas izlases sastāvā iekļauti 28 sportisti vecuma grupā no 15 līdz 17 gadiem, kas mūsu valsti pārstāvēs piecos sporta veidos no deviņiem sacensību programmā paredzētajiem. Latvijas sportisti sacentīsies daiļslidošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, kalnu slēpošanā un snovbordā, bet nestartēs kērlingā, hokejā, tramplīnlēkšanā un ziemeļu divcīņā.