Kotdivuāras un Kamerūnas futbolisti kvalificējušies PK finālturnīram

2 komentāri

Kotdivuāras futbola izlase sestdien nopelnīja ceļazīmi uz 2014. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīru, Āfrikas zonas kvalifikācijas turnīra play-off duelī pārspējot Senegālu, bet šodien tai pievienojās Kamerūna, kas izrādījās pārāka par Tunisijas futbolistiem.

Oktobra vidū pirmajā dueļa cīņā Kotdivuāra savā laukumā uzvarēja ar 3:1, bet atbildes cīņā sestdien viesos cīnījās neizšķirti 1:1, divu maču summā triumfējot ar 4:2.

Šajā duelī cīņa saasinājās atbildes spēles 77. minūtē, kad Musa Sovs no 11 metru soda sitiena atzīmes izvirzīja Senegālas izlasi vadībā ar 1:0. Mājiniekiem ceļazīmes izcīnīšanas labad vajadzēja gūt vēl vienus vārtus, tomēr viesi izturēja lielo spiedienu un cīņas kompensācijas laikā panāca 1:1, kad precīzs bija Salomons Kalū.

Iepriekšējos divos Pasaules kausa finālturnīros Kotdivuāra nav spējusi pārvarēt apakšgrupas posmu, bet Senegālas izlase finālturnīrā pirmo un līdz šim vienīgo reizi spēlēja 2002. gadā, kad aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

Kamerūna divu maču summā ar 6:2 pārliecinoši pārspēja Tunisiju, atbildes cīņā svētdien savā laukumā uzvarot ar 4:1 (2:0).

Divus vārtus uzvarētāju labā guva Žans Makūns, bet viesi vienīgo reizi bija precīzi otrā puslaika ievadā, uz to brīdi panākot rezultātu 1:2.

Kamerūnas izlase Pasaules kausa finālturnīrā sacentīsies septīto reizi vēsturē. Līdz šim komandai tikai reizi - 1990. gadā - izdevies pārvarēt apakšgrupu turnīru, kad tika sasniegts ceturtdaļfināls, bet Tunisija pēc trīs finālturnīru sasniegšanas pēc kārtas iepriekšējam un gaidāmajam turnīram nav spējusi kvalificēties.

Kā ziņots, pirms tam sestdien pie ceļazīmes uz finālturnīru piekto reizi pēc kārtas tika Nigērijas izlase, kas Āfrikas zonas play-off duelī ar 4:1 pārspēja Etiopiju.

Pašlaik ir zināmas 24 no 32 komandām, kas piedalīsies nākamajā gadā Brazīlijā paredzētajā Pasaules kausa finālturnīrā, tomēr nākamās nedēļas laikā kļūs zināmas visas sacensību dalībnieces.

2014. gada Pasaules kauss no 12. jūnija līdz 13. jūlijam norisināsies 12 Brazīlijas pilsētās.