Kovaļčuka hat-trick nodrošina uzvaru pār Vāciju, Šveice pārspēj arī Kanādu Video

9 komentāri

Pasaules čempionāta trešās spēļu dienas mačos uzvaras svinēja Krievijas un Šveices izlašu hokejisti.

Iļja Kovaļčuks

Krievijas izlase Helsinku apakšgrupas spēlē ar4:1 pieveica Vācijas valstsvienību, izcīnot otro uzvaru turnīrā.

Otrajā trešdaļā pēc diviem precīziem Iļjas Kovaļčuka metieniem krievi izvirzījās vadībā ar 2:0. Trešā perioda sākumā Džons Trips vairākumā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, taču spēles pirmspēdējā minūtē Kovaļčuks guva savus trešos vārtus, bet 21 sekundi līdz cīņas beigām Deniss Kokarevs ieraidīja ripu tukšos vārtos.

Tikmēr Šveices valstsvienība, kura pirmajā spēļu dienā negaidīti pieveica Zviedriju, ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā uzvarēja arī Kanādas hokejistus, tiekot pie otrās uzvaras.

Mača rezultātu 14. minūtē atklāja šveicietis Deniss Hollenštains, bet otrā perioda 15. minūtē Endrjū Leds panāca izlīdzinājumu. Lai gan trešā perioda 8. minūtē Mets Rīds guva otros vārtus kanādiešiem, nepilnas septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām Nīno Nīderraiters atjaunoja līdzsvaru rezultātā.

Papildlaikā vārti netika gūti, bet ilgajā pēcspēles metienu sērijā uzvaru Šveices izlasei nodrošināja Reto Suri.

Atgādinām, ka šīs dienas pirmajos mačos Francija ar 3:1 uzvarēja Austriju, bet Baltkrievija ar 4:3 pieveica Slovēniju.

Šovakar tiks aizvadītas vēl divas spēles, kurā tiksies Latvija un ASV, kā arī Norvēģija un Dānija.