Kozlovskis garantē, ka tiks atrasti traģēdijas iemesli un vainīgie

Apollo

Tiesu medicīnas eksperts, kas strādāja Zolitūdes traģēdijas vietā, norāda, ka gandrīz visi bojā gājušie cilvēki dzīvību zaudēja nelaimes brīdī. Tā atklāj iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Kozlovskis garantē, ka tiks atrasti traģēdijas iemesli un vainīgie

Foto: Evija Trifanova/LETA

Kozlovskis sarunā TV3 raidījumā «Nekā personīga» noraidīja pārmetumus, ka glābēji, iespējams, strādāja lēni vai nebija pieejams pietiekams ekipējums un tehnika. Turklāt visi, kurus vēl bija iespējams izglābt pēc jumta nogruvuma, glābēji ir iznesuši no nelaimes vietas.

Tiesu medicīnas eksperts, kurš apskatīja 52 nelaimē bojāgājušos, paziņojis, ka nāve iestājušies nelaimes brīdī, viņiem pat nesaprotot, kas notiek. «Pārmetumi par laiku, ka ātrāk rīkojoties, būtu izdevies glābt vairāk dzīvību, ir nevietā,» teica ministrs.

«Jā, [cietušo] mobilie telefoni [nelaimes vietā] zvanīja, bet tam vairs nebija nozīmes,» teica viņš.

Jautāts, vai kā ministrs viņš var garantēt, ka tiks noskaidroti vainīgie, Kozlovskis atbildēja: «Esmu gatavs garantēt, ka iemesli un vainīgie tiks noskaidroti. Valsts policija jau izdarījusi lielu darbu».

Līdz šim ir nopratināti 105 cilvēki, pasūtīta virkne ekspertīžu, kā arī notikuma vietā policija kopā ar būvniecības nozares ekspertiem izņem pierādījumus.

Ir izņemta arī visa projektēšanas dokumentācija.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gājuši vismaz 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Gruvešos turpinās glābšanas darbi - iespējams, veikala drupās atrodas vēl kāds bojāgājušais.

Ziņo redaktoram par kļūdu! 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv