Kozlovskis sašutis un neizpratnē par baumām saistībā ar Zolitūdes traģēdiju Papildināts

Apollo
255 komentāri

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) ir sašutis un neizpratnē par baumām, ka netiekot atklāts īstais Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo skaits.

Kozlovskis sašutis un neizpratnē par baumām saistībā ar Zolitūdes traģēdiju

Foto: Evija Trifanova/LETA

Tā viņš šodien žurnālistiem atbildēja pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, vaicāts par internetā izplatīto informāciju.

Viņš pauda neizpratni par šīm baumām, jo, jau atrodoties traģēdijas vietā, viņam par to tika prasīts. «Kādi būtu iemesli slēpt patiesos traģēdijas apmērus un bojāgājušos?» vaicāja Kozlovskis.

Visu bojāgājušo vārdi un uzvārdi ir publicēti, uzsvēra iekšlietu ministrs.

Runājot par Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanu, Kozlovskis sacīja, ka Valsts policija ir kontaktējusies arī ar Polijas kolēģiem, kur kādu laiku atpakaļ arī sabruka sabiedriskā ēka. Pašlaik ir apzināti ļoti daudzi ārvalstu eksperti, kas ir pieteikušies palīdzēt, un tagad ir uzdevums izvēlēties kompetentākos, skaidroja ministrs.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, kurš arī piedalījās sarunā ar Bērziņu, žurnālistiem norādīja, ka lietā notikušo kratīšanu laikā ir izņemts pietiekami daudz informācijas, kas būs par pamatu atbildēm uz dažādiem jautājumiem un tiks izmantota pierādījumu nostiprināšanai.

Šajā lietā pašlaik nevienam nav izvirzīts aizdomās turamā statuss, sacīja Ķuzis.

Valsts prezidents augsti novērtējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī visu traģēdijas seku novēršanā iesaistīto iekšlietu struktūru rīcību, uzsverot, ka tā bija profesionāla un izcila, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienests.

«Viennozīmīgi no manas puses būs pilnīgs atbalsts izmeklēšanas gaitas nodrošināšanai, kas ir nozīmīga arī tādēļ, lai šādas traģēdijas nekad vairs nevarētu atkārtoties,» uzsvēra Valsts prezidents.

Vienlaikus Valsts prezidents atzina, ka traģēdija varēja notikt tikai sistēmisku kļūdu rezultātā, kas liecina, ka daudz kas jāmaina tieši sistēmā, tostarp likumdošanā, kas saistīta ar būvniecības procesu un atbildību par tā rezultātā izraisītajām sekām.

Šodien plānotajā Nacionālās drošības padomes sēdes darba kārtībā ir iekļauts jautājums par Zolitūdes traģēdijas krimnālprocesa izmeklēšanas gaitu, tā galvenajām versijām, kā arī pēdējā laikā veikto procesuālo darbību apjomu, atgādina prezidenta kancelejas Preses dienests.

Kā ziņots, 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam «Maxima», dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

14.12.2017
Ienākt apollo.lv