KP: Skolēnu vecākiem formas tērpu iegādē jābūt alternatīvām

Apollo
26 komentāri

Skolām, kurās ir ieviestas obligātās formas, vajadzētu izvērtēt skolēnu vecāku finansiālo stāvokli un nodrošināt iespēju formas tērpus iegādāties alternatīvos veidos, nevis tikai no viena skolas izvēlētā piegādātāja, aģentūru LETA informēja Konkurences padomes (KP) pārstāvji.

KP: Skolēnu vecākiem formas tērpu iegādē jābūt alternatīvām

Foto: Ieva Čīka/LETA

Lai gan mācību iestādes konkursa ceļā izvēlas kopumā izdevīgāko un kvalitatīvāko formas tērpu piegādātāju, KP aizvadītā gada rudenī novēroja, ka dažkārt netiek ņemtas vērā skolēnu vecāku finansiālās iespējas apģērbu iegādāties no konkrētā ražotāja.

Vienlaikus KP secināja, ka vecākiem dažkārt tiek liegta iespēja izvēlēties citu, iespējams, izdevīgāku tērpa iegādes veidu, jo netiek nodrošināta informācija par formas tērpu tehniskajiem parametriem.

Lai skolēnu vecākiem būtu iespējas formas tērpus iegādāties atbilstoši ģimenes finansiālajai situācijai, KP aicina skolas neierobežot iespējas vecākiem ļaut pasūtīt formu uzšūšanu citam piegādātājam vai to izgatavot pašrocīgi. Tas savukārt nozīmē, ka skolām ir jānodrošina iespēja saņemt informāciju par formas apģērba audumu, modeli, aplūkot skices, fotogrāfijas u.tml.

Lai skolas arī turpmāk varētu pieņemt pamatotu lēmumu par sadarbību ar attiecīgo piegādātāju, KP aicina ieklausīties vecāku atsauksmēs par piegādāto formu kvalitāti, cenu, to atbilstību skolas iekšējās kārtības noteikumu prasībām, kā arī skolēnu un viņu vecāku vēlmēm.

Aizvadītā gada vidū KP saņēma vairāku vecāku sūdzības par liegumu piekļūt skolas formu tehniskajiem parametriem, lai izvērtētu iespēju apģērbu iegādāties citos veidos. Līdz ar to, noslēdzoties šim mācību gadam, KP atkārtoti aicina skolas ļaut skolēnu vecākiem formas tērpus iegūt ģimenei finansiāli pieejamākā veidā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv