Krauklis: gāzes akcīzes jautājumā nepieciešams kompromiss

Apollo
0 komentāru

Jautājumā par dabasgāzes aplikšanu ar akcīzes nodokli tuvākajā laikā politiķiem nepieciešams rast kompromisu, norāda Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (TP).

Krauklis: gāzes akcīzes jautājumā nepieciešams kompromiss

Foto: Evija Trifanova/LETA

«Lai izietu no šī strupceļa, nepieciešams risinājums, kas būtu pieņemams vairumam Saeimā pārstāvēto politisko spēku. Mans piedāvājums ir gāzes aplikšanu ar akcīzi atlikt par gadu – līdz 2011.gada jūlijam. Apkurei izmantojamās dabasgāzes akcīze no nākamā gada varētu būt puse no patlaban noteiktās likmes – tātad 7,8 lati par 1000 kubikmetriem, kas atbilst pašreizējajam Finanšu ministrijas piedāvājumam,» uzskata Krauklis.

«Šis piedāvājums ļautu izvairīties no apkures sadārdzinājuma uz akcīzes rēķina šoziem, kas daudziem Latvijas iedzīvotājiem tomēr būs ļoti grūta. Un nākamvasar jaunā Saeima un valdība varēs atkāroti vērtēt situāciju un, ja nepieciešams, mainīt akcīzes likmi,» uzsver komisijas priekšsēdētājs. 

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde, kurā tiks skatīts šis jautājums, varētu tikt sasaukta pēc konsultācijām starp politiskajiem spēkiem.

Saeimā šodien kvoruma trūkuma dēļ pirmajā sēdē netika izskatīts likumprojekts «Grozījumi likumā «Par akcīzes nodokli"» un netika turpināta arī otrā un trešā ārkārtas sesijas sēde.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv