Krievi zem otras lielākās ēkas Lielbritānijā būvēs pazemes labirintu

Apollo
0 komentāru

Pazemes labirintu būvēs vēsturiskās villas «Witanhurst» teritorijā (Haigeitas rajonā Londonas ziemeļos). «Witanhurst» izmēru ziņā ir otra lielākā privātmāja Lielbritānijā pēc Bekingemas pils. Savukārt nākotnes labirints kļūs par vienu no lielākajām pazemes telpām valstī, vēsta «The Times».

Krievi zem otras lielākās ēkas Lielbritānijā būvēs pazemes labirintu

Foto: , newformula, CC licence

Pēc rajona administrācijā iesniegtā projekta, labirintu plānots rakt mājas priekšā. Tajā atradīsies kinoteātris ar 33 vietām, skaistumkopšanas salons, baseins, autostāvvieta 24 automašīnām. Aptuveni pusgadu ilgais darbs pie labirinta izmaksās 50 miljardus sterliņa mārciņu.

Laikraksts ziņo, ka «Witanhurst» īpašniece ir Jeļena Baturina — Maskavas pilsētas mēra Jurija Lužkova sieva un celtniecības kompānijas «Интеко» vadītāja.

2008. gada jūlijā laikraksts «The Telegraf» ziņoja, ka Jeļena Baturina iegādājusies māju par 50 miljoniem sterliņa mārciņu, kaut kompānija «Интеко» šādu informāciju noliedza — pēc «RB.ru» datiem, kompānijas pārstāvis ziņu par šādu pirkumu nosaucis par absurdu.

Villa būvēta 1913.–1920. gadā, to cēlis Džordžs Habards  magnātam seram Artūram Krosfīldam. «Witanhurst» tiek uzskatīta par vienu no greznākajām Londonas mājām, pat neraugoties uz to, ka jau vairākus gadus ēka ir sliktā stāvoklī — tā sen nav restaurēta un sākusi brukt. Trīsstāvu nama platība ir 3,7 tūkstoši kvadrātmetru. Mājā ir 90 istabas, no kurām 25 ir guļamistabas, bet 12 — vannas istabas, te atrodas arī deju zāle, sporta zāle un bibliotēka. Blakus mājai ir divus hektārus liels dārzs. Ēkas īpašnieku uzdevums ir saglabāt tās vēsturisko fasādi, jo tā iekļauta kultūras un vēstures pieminekļu sarakstā.

Mājā ilgu laiku neviens neesot dzīvojis, un Lielbritānijas televīzija to īrējusi dokumentāli vēsturisku filmu uzņemšanai, kā arī BBC šova «Fame Academy» filmēšanai.

2007. gadā māju par 23 miljoniem sterliņa mārciņu iegādājās Markuss Kūpers, bet jau pēc pusotra mēneša īpašnieks to izlika pārdošanā par 150 miljoniem sterliņa mārciņu, taču pircējs neatradās, un nācās cenu samazināt.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
18

2017. gada 18. novembris

Vārda dienas

Doloresa, AleksandrsZanders, Zandars, Latvīte, Latvis, Laisve, Dollija, Dolita, Brīvīte, Brīve, Brīva, Alesandrs, Aleksandris

Valūtu kursi

18.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv