Krievijā 29% iedzīvotāju valsts vadībā vēlas Staļinam līdzīgu līderi

Apollo
0 komentāru

29% Krievijas iedzīvotāju vēlētos valsts vadībā redzēt diktatoram Josifam Staļinam līdzīgu politiķi, liecina Viskrievijas Sabiedriskās domas pētījumu centra veiktās aptaujas dati.

Krievijā 29% iedzīvotāju valsts vadībā vēlas Staļinam līdzīgu līderi

Foto: Scanpix/Reuters

Tiesa, tas ir krietni mazāk nekā pirms dažiem gadiem. Tā 2005.gadā Staļinam līdzīgu politiķi valsts vadībā vēlējās redzēt 42% Krievijas iedzīvotāju. To cilvēku skaits, kas iebilst pret staļiniskām metodēm valsts vadībā, pēdējo četru gadu laikā palielinājies no 52% uz 58%.

2009.gada aptaujā Staļina vārds nekādas emocijas neizraisa 28% respondentu, pozitīvas emocijas - 37%, bet negatīvas emocijas - 24%.

Vairāk nekā puse aptaujāto augstu vērtē Staļina līdera dotības. Tomēr, izsakoties par totalitārā līdera personīgajām kvalitātēm, 31% tās vērtē kā vidējas, 14 % uzskata, ka tās pelnījušas novērtējumu «zem vidējā», bet 19% - «virs vidējā».

Apgalvojumam, ka Staļins bijis cietsirdīgs tirāns, kurš iznīcinājis miljoniem cilvēku, piekrita 35% respondentu. Tikpat daudz aptaujāto piekrita apgalvojumam, ka Staļinam bijusi izcila loma uzvarā Lielajā Tēvijas karā. 21% aptaujāto uzskata, ka despots bijis gudrs vadītājs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv