Krievija atkal ierindota starp nebrīvajām valstīm

Apollo
0 komentāru

ASV cilvēktiesību aizsardzības organizācija «Freedom House» Krieviju atkal ierindojusi nebrīvo valstu sarakstā, tomēr tā nav ierindota starp valstīm, kurās situācija ir vissliktākā, vēsta «Newsru.com».

Krievija atkal ierindota starp nebrīvajām valstīm

Foto: Scanpix/AP

Lai gan Krievija nav iekļuvusi starp desmit valstīm, kura situācija cilvēktiesību jomā ir ļoti slikta, tomēr Krievija tiek uzskatīta par nebrīvu valsti. Pilsoniskās brīvības jomā Krievija saņēmusi vien piecas balles no 60 iespējamām, politisko tiesību jomā – sešas no 40.

Atzinumā minēts arī, ka Krievijā ir ierobežota reliģijas brīvība, jo valsts varas iestādes uzmana ikvienu netradicionālo reliģisko organizāciju, piemēram, Jehovas lieciniekus un mormoņus.

Tāpat Krievijā tiekot pārkāptas strādājošo tiesības – bieži ir novērojama arodbiedrību diskriminācija, represijas pret cilvēkiem, kuri piedalījušies streikos vai piketos. Savukārt tiesu sistēmas darbība ir neefektīva un tā ir atkarīga no izpildvaras.

Bet sievietēm Krievijā ir īpaši grūti iesaistīties politikā – Valsts domē sievietes deputātes ir tikai 14% no visa deputātu kopskaita. Bet ekonomisko apstākļu spiestas daudzas sievietes dodas ārpus valsts robežām, lai iztiku pelnītu ar prostitūciju.

Deviņās pasaules valstīs un vienā teritoriālajā veidojumā situācija cilvēktiesību jomā esot vissliktākā. Šīs valstis ir Mjanma, Ekvatoriālā Gvineja, Eritreja, Lībija, Ziemeļkoreja, Somālija, Sudāna, Turkmenistāna, Uzbekistāna un Tibeta.

Vēl astoņas valstis saņēmušas tikai nedaudz labāku vērtējumu: Baltkrievija, Gvineja, Ķīna, Kuba, Laosa, Sauda Arābija, Sīrija un Čada.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv