Krievijā imigrantiem grib aizliegt darbā sarunāties dzimtajā valodā

Apollo
169 komentāri

Krievijas Valsts domes liberāldemokrātu frakcijas deputāti iesnieguši parlamentā likumprojektu, kurā paredzēts aizliegt imigrantiem darba laikā sazināties dzimtajā valodā, piektdien vēsta laikraksts «Kommersant».

Krievijā imigrantiem grib aizliegt darbā sarunāties dzimtajā valodā

Foto: ITAR-TASS/Scanpix

Ārvalstu strādnieku sarunas dzimtajā valodā izraisa «pamatiedzīvotāju sašutumu», norādīja likumprojektu sagatavojušie deputāti Jans Zeļinskis un Jeļena Afanasjeva.

«Lieta ir tāda, ka mums ir federālais likums par valsts valodu. Mēs visi runājam krievu valodā,» skaidroja Zeļinskis.

«Kāpēc man ir nepatīkami dzirdēt, kad veikalā, piemēram, divas moldāvietes vai divas uzbekietes manā klātbūtnē sarunājas savā dzimtajā valodā? Ko viņas runā? Varbūt viņas ir kaut kādas teroristes, sadomājušas uzspridzināt māju, veikalu vai arī apvaino mūsu krievu tautu? Man ir jāsaprot, ko viņas runā,» uzsvēra deputāts.

Mājās iebraucēji var sarunāties savā dzimtajā valodā, viņš piebilda, «bet darba vietā, darba laikā mūsu valstī jums ir jārunā mūsu krievu valodā».

Atbildot uz laikraksta «Kommersant» jautājumu, kas veiks jauno normu izpildes kontroli un, zinot, ka imigranti bieži vien strādā par sētniekiem un apkopējiem, vai kādam būs jāseko tam, kādā valodā sarunājas divi sētnieki, deputāts atbildēja, ka tā būs tiesībsargājošo iestāžu kompetence.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv