Krievijā nav īpašu antipātiju pret baltiešiem

Apollo
0 komentāru

Krievijas iedzīvotāji neizjūt īpašas antipātijas pret Baltijas valstu iedzīvotājiem, tomēr baltieši kaimiņzemē arī nav lielā cieņā, liecina Krievijas Sabiedriskās domas pētījumu centra aptauja.

Krievijas karogs

Foto: Reuters/Scanpix

Pētījumā noskaidrots, ka Baltijas tautas negatīvi vērtē 3% Krievijas iedzīvotāju, vēsta «Postimees».

Krievi vispozitīvāk vērtē paši savus tautiešus un slāvu tautas kopumā, savukārt visnegatīvākā attieksme Krievijā ir pret Kaukāza tautām — azerbaidžāņiem, armēņiem, gruzīniem, dagestāniešiem un čečeniem, liecina pētījums.

31% krievu pozitīvi vērtē krievu tautības pārstāvjus un slāvu tautas kopumā, tāpat krievi izjūt simpātijas pret baltkrieviem un ukraiņiem, kurus pozitīvi vērtē attiecīgi 13% un 11% respondentu.

7% aptaujāto pozitīvi vērtē eiropiešus — angļus, frančus, vāciešus, itāliešus un spāņus, 4% labvēlīgi uztver Kaukāza tautas, 3% pozitīvi vērtē tatārus, bet 2% — baškīrus un mordviešus.

Vismazāk respondentu — 1% — labvēlīgi izteikušies par burjatiem, ebrejiem, ķīniešiem, japāņiem un moldāviem.

Savukārt 29% Krievijas iedzīvotāju nelabvēlīgi vērtē Kaukāza tautas. Par Vidusāzijas tautām — tadžikiem, uzbekiem un kazakiem — negatīvi izteikušies 6% respondentu, bet 4% respondentu bijuši iebildumi pret čigāniem. 3% aptaujāto izjūt antipātijas pret baltiešiem, amerikāņiem, ķīniešiem un ukraiņiem, bet iebildumi pret eiropiešiem un ebrejiem bijuši 2%.

Pētījums veikts 140 apdzīvotās vietās Krievijā, un tajā piedalījušies 1600 cilvēki.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv