Krievija pauž sašutumu par PSRS simbolikas aizliegšanu Latvijā

Apollo
92 komentāri

Krievijas Ārlietu ministrija paudusi sašutumu par PSRS simbolikas izrādīšanas aizliegšanu Latvijā, - vēsta Krievijas mediji.

Krievija pauž sašutumu par PSRS simbolikas aizliegšanu Latvijā

Foto: ITAR-TASS/Scanpix

«Latvijas parlamenta lēmums par valsts, kas devusi izšķirošo ieguldījumu uzvarā pār nacismu, simbolikas pielīdzināšanu ienīstā nacistu režīma simboliem izrisa dziļu sašutumu,» paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Aleksandrs Lukaševičs.

Krievijas Valsts domes NVS lietu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis iepriekš izteicās, ka Krievija gatavojas vērsties Eiropas padomes Parlamentārajā asamblejā, aicinot reaģēt uz Latvijas lēmumu.

Kā jau LETA ziņoja, Saeima pagājušajā nedēļā galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas publiska pasākuma laikā aizliedz izmantot PSRS un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un atsevišķus citus simbolus. Likumā noteikti izņēmuma gadījumi, kad minētos simbolus varēs izmantot.

Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā noteikts aizliegums publiska pasākuma norises laikā «izmantot, tai skaitā stilizētā veidā, bijušās PSRS, bijušo PSRS republiku un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus un himnas, nacistisko svastiku, SS zīmes un padomju sirpi un āmuru ar piecstaru zvaigzni».

Tomēr aizliegumam noteikti izņēmuma gadījumi, kad minēto simbolu izmantošanas mērķis nebūs saistīts ar totalitāro režīmu slavināšanu vai izdarīto noziedzīgo nodarījumu attaisnošanu.

Tāpat publiska pasākuma laikā būs liegts vērsties pret Latvijas neatkarību, teritoriālo nedalāmību, izteikt priekšlikumus par Latvijas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu, aicināt nepildīt likumus un sludināt vardarbību, naidu, klaju nacisma, fašisma vai komunisma ideoloģiju.

Aizliegta arī kara propagandas veikšana, kā arī aicinājumi izdarīt noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus vai to slavēšana. Dalībnieki nedrīkstēs rīkoties tādā veidā, kas rada draudus pasākuma dalībnieku vai citu personu drošībai un veselībai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.11.2017
Ienākt apollo.lv