Krievija Polijai nodevusi Kačiņska lidmašīnas melno kastu ierakstus

Apollo
0 komentāru

Krievija pirmdien Polijai nodevusi visus melno kastu ierakstus no aprīļa vidū aviokatastrofā cietušās Polijas prezidenta Leha Kačiņska lidmašīnas.

Krievija Polijai nodevusi Kačiņska lidmašīnas melno kastu ierakstus

Foto: Scanpix/Reuters

Ierakstus Polijas iekšlietu ministram Ježijam Milleram oficiāli nodeva Krievijas iekšlietu ministra vietnieks Vladimirs Titovs un starpvalstu izmeklēšanas komitejas vadītāja Tatjana Anodina. Turpat, komitejas laboratorijā, abu pušu klātbūtnē tika veikta arī ierakstu kopēšana.

Kā jau vēstīts, melno kastu izpētes laikā tika atklāts, ka aviokatastrofas brīdī pilotu kabīnē atradušās nepiederošas personas, to vidū Polijas gaisa kara spēku pavēlnieks Andžejs Blasiks.

Tāpat medijos izskanējuši pieņēmumi, ka augsti Polijas delegācijas locekļi izdarījuši uz pilotiem spiedienu, liekot viņiem nolaisties nelabvēlīgos laika apstākļos. Līdz šim gan abu valstu izmeklētāji šo informāciju ir noraidījuši.

Nu jau pagājušas septiņas nedēļas kopš lidmašīnas bojāejas, un izmeklētāji joprojām nav nonākuši pie skaidriem secinājumiem par šīs katastrofas cēloņiem. Vienlaikus gan tiek noraidīti minējumi par iespējamu teroraktu, tehnisku kļūmi vai eksploziju.

Kā ziņots, 10.aprīlī lidmašīnas avārijā pie Smoļenskas pilsētas Krievijas rietumos gāja bojā Polijas prezidents Lehs Kačiņskis, viņa dzīvesbiedre Marija un citas augstas amatpersonas. Polijas delegācija bija ceļā uz piemiņas pasākumu Katiņas slaktiņa memoriālā. Pavisam katastrofā dzīvību zaudēja 96 cilvēki.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv