Krievija: Rietumi Ukrainas jautājumā zaudējuši realitātes izjūtu

Apollo
177 komentāri

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs sestdien paziņojis, ka Rietumi, šķiet, zaudējuši «realitātes izjūtu», vērtējot «provokatoru» sarīkotos protestus Kijevā pret Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča atteikšanos parakstīt sadarbības līgumu ar Eiropas Savienību (ES).

Krievija: Rietumi Ukrainas jautājumā zaudējuši realitātes izjūtu

Foto: AFP/Scanpix

Lavrovs izteicies, ka Rietumu «neprātīgā» reakcija esot neproporcionāla un ka Janukoviča lēmums bijis «pilnīgi normāls».

«Ko izdarījusi Janukoviča valdība? Vai tā izstājusies no [kodolieroču] neizplatīšanas līguma? Vai tā paziņojusi, ka tā gatavo atombumbu? Vai varbūt tā kādam izpildījusi nāvessodu?» intervijā televīzijas kanālam «Rossija 24» retoriski vaicājis Krievijas ārlietu ministrs. «Tur notiek ielu protesti tādā mērogā un ar tik asiem lozungiem, it kā valsts pret ukraiņu tautas gribu būtu pieteikusi karu kādai miermīlīgai valstij.»

«Tas neiekļaujas normālas cilvēciskas analīzes rāmjos. Man nav šaubu, ka aiz tā stāv provokatori. Fakts, ka mūsu Rietumu partneri, šķiet, zaudējuši savu realitātes izjūtu, mani ļoti apbēdina,» piebildis Lavrovs.

Viņš arī norādījis, ka ES cenšas «iekārdināt» Ukrainu un citas Austrumeiropas valstis tikai tādēļ, lai piekļūtu to lielajiem tirgiem, «kuri tiktu appludināti ar konkurētspējīgākiem ES ražojumiem, izputinot to pašu ražošanu».

«Tagad mūsu ES partnerus satrauc, ka šāda lēta, gandrīz bezmaksas papildus peļņa (..) izslīd no rokām,» izteicies Krievijas ārlietu ministrs.

Viņš piebildis, ka vēl viens iemesls šādai Rietumu reakcijai esot ideoloģija.

«Tie, kas par galveno Austrumu partnerības mērķi izvirzījuši mūsu kaimiņu atraušanu no mums, pat ja tā ir mākslīga un panākta ar šantāžu, sapratuši, ka tas nav tik viegli,» paziņojis Lavrovs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv