Krievija šogad nav norādījusi uz problēmām ar TIR karnešu lietošanu

Apollo
0 komentāru

No Krievijas puses šogad Latvijas autopārvadātājiem nav norādīts uz problēmām ar TIR karnešu lietošanu, kā tas bija iepriekšējā gadā, intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» skaidro Latvijas autopārvadātāju asociācijas «Latvijas Auto» prezidents Valdis Trēziņš.

Krievija šogad nav norādījusi uz problēmām ar TIR karnešu lietošanu

Foto: Lita Krone/LETA

Vienlaikus Trēziņš norāda, ka, ja arī pārkāpumi būs, Latvijas puse uzstāšot, ka radītie zaudējumi jāsedz TIR konvencijas ietvaros, kas paredz maksas no apdrošinātājiem, nevis pa taisno, kā pērn pieprasīja Krievija. TIR konvencijai esot pievienojusies arī Krievija.

Par tiem pārkāpumiem, kas bija pagājušajā gadā, procedūra tagad notiek arī tādā kārtībā, kā tas pieņemts, - tā tiek izskatīta starptautiskajā organizācijā Ženēvā. Tur gan «Latvijas auto» pārmetot - kāpēc tika pieļauts šāds izņēmums.

Trēziņš skaidro, ka pērnā gada nogalē «Latvijas auto» nomaksāja konkrēta uzņēmuma vietā, kurš bija izdarījis trīs pārkāpumus, jo tika izmantota «roku griešanas metode» - Krievijas muitas darbinieki Latvijas autopārvadātājus uz robežas apstādināja, paziņoja, ka ir jāmaksā. «Tas bija spiests pasākums, jo bija gada beigas, ārā mīnus 20 grādu un autopārvadātāji pastiprināto kontroļu dēļ stāvēja uz Krievijas un Latvijas robežas,» skaidro eksperts.

Jau ziņots, ka Muitas konvencija par starptautiskajiem preču pārvadājumiem izmantojot TIR karneti - TIR konvencija radīta, lai garantētu konkrēta pārvadātāja atbildību attiecībā pret šo līgumu parakstījušo valstu muitas institūcijām.

Latvijā no 1. aprīļa ir stingrāk ierobežota TIR karnešu saņemšana - turpmāk TIR karnetes tiek piešķirtas pārvadātājiem, kas darbojušies starptautisko autopārvadājumu jomā vismaz gadu (līdz 1. aprīlim bija seši mēneši) un šī gada laikā jābūt veiktiem 48 starptautiskajiem kravu pārvadājumiem, no kuriem vismaz sešiem pārvadājumiem jābūt veiktiem ārpus ES teritorijas un vismaz četriem starptautiskajiem kravu autopārvadājumi mēnesī.

Tāpat noteikts, ka TIR karnetes turētājs TIR karneti var izmantot tikai autopārvadājumiem, kurus tas veic ar savā īpašumā vai valdījumā esošiem transportlīdzekļiem, tādējādi novēršot TIR karnešu nodošanu trešajām personām. Šis nosacījums neattiecas uz gadījumiem, kad TIR karnetes turētājs pārvadājumu nodrošina ar trešajai personai piederošu transportlīdzekli aizvietojot savu transportlīdzekli remonta laikā.

Biedrība «Autopārvadātāju asociācija «Latvijas Auto»» ir viena no Latvijā lielākajām sabiedriskajām organizācijām, kura apvieno profesionālos kravu un pasažieru autopārvadājumu uzņēmumus.

Kopš 1992. gada «Latvijas Auto» ir Starptautiskās Autopārvadātāju Savienības IRU īstenais biedrs. Biedrība ir TIR sistēmas garantētāja Latvijā. No tās dibināšanas brīža līdz 2007. gadam asociācijas biedriem ir izsniegts gandrīz 1,3 miljoni TIR karnešu.

Visu interviju ar Trēziņu lasiet biznesa portālā «Nozare.lv» sadaļā «Viedokļi, intervijas».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv