Krievijas armijas bruņojumā būs piepūšamas kaujas tehnikas mulāžas

Apollo
0 komentāru

Krievijas armija pieņems bruņojumā piepūšamu tehniku: raķešu kompleksu, tanku, pretgaisa aizsardzības sistēmu un lidmašīnu mulāžas, vēsta «RIA Novosti».

Krievijas armijas bruņojumā būs piepūšamas kaujas tehnikas mulāžas

Foto: Scanpix/AP

Ar piepūšamās tehnikas ražošanu nodarbojas gaisa balonu un batutu rūpnīca Piemaskavas pilsētā Hotkovā. Piepūšamās tehnikas vienas vienības vidēja masa ir 30 kilogrami. Mulāžās tiek gatavotas no viegla, ūdensnecaurlaidīga auduma un nepiepūstā veidā neaizņem daudz vietas. Pēc piepūšanas mulāžās sasniedz kaujas tehnikas dabisko lielumu.

Piepūšamie modeļi ir spējīgi atstarot radiolokatoru signālus, kā arī var imitēt dzinēju uzsilšanu. Piepūšamā tehnika aizstās finiera mulāžās, kuru galvenais uzdevums ir pretinieka izlūkdienestu maldināšana.

Pēc Hotkovas rūpnīcas laboratorijas vadītāja Jurija Stepanova vārdiem, visi modeļi var imitēt kaujas gatavību. Piemēram, piepūšamajiem tankiem var grozīt torņus un atvērt lūkas. Bez tam, pateicoties papildus detaļām, vienādas tehnikas mulāžas var izskatīties dažādi. Piemēram, pie tanku T-80 modeļiem var pievienot dažādu daudzumu piepūšamo degvielas tvertņu.

Krievijas Aizsardzības ministrija jau iepērk raķešu kompleksa S-300 piepūšamās mulāžas. Hotkovā tāpat tiek ražoti piepūšamie tanki T-72 un T-80, kā arī iznīcinātāji Su-27 un Mig-31.

Jāpiebilst, ka piepūšamā tehnika tiek izmantota ne tikai Krievijas armijā. Lielbritānijā, piemēram, līdzīgas mulāžas atrodas bruņojumā kopš 1990. gadu beigām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv