Krievijas ekonomika pērn sarukusi par 3,7%

Apollo
77 komentāri

Krievijas ekonomika pērn samazinājusies par 3,7%, kas galvenokārt skaidrojams ar naftas cenu kritumu pasaules tirgū, pirmdien paziņoja valsts statistikas birojs.

Krievijas ekonomika pērn sarukusi par 3,7%

Foto: Sputnik/Scanpix

Šie dati saskan ar Krievijas Ekonomikas ministrijas decembrī publiskotajiem sākotnējiem datiem.

2014.gadā Krievijas iekšzemes kopprodukts (IKP) palielinājās par 0,6%.

Krieviju, kuras ekonomika jau nonākusi recesijā zemo naftas cenu un rietumvalstu noteikto sankciju dēļ, satricinājis jauns naftas cenu kritums un uz valsts amatpersonām pieaug spiediens pēc nepieciešamības rīkoties.

Krievijas Centrālās bankas vadītāja Elvīra Nabuļina pagājušajā nedēļā pēc rubļa vērtības samazināšanās līdz rekordzemam līmenim pavēstīja, ka varasiestādēm ir visi līdzekļi nestabilitātes novēršanai.

Krievija jau arī paziņojusi, ka šogad valsts izdevumus samazinās par 10%, ņemot vērā naftas cenu straujo kritumu pasaules tirgū.

Krievijas budžets 2016.gadam balstīts uz naftas cenu 50 dolāru par barelu apmērā, taču, naftas cenai šobrīd atrodoties 30 dolāru par barelu līmenī, amatpersonas cenšas rast ietaupījumus, lai novērstu deficīta pieaugumu virs 3% no IKP, kas paredzēts šim gadam.

Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs skaidro, ka naftas cenai būtu jāpieaug līdz 82 dolāriem par barelu, lai pilnībā balansētu šā gada budžetu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.12.2017
Ienākt apollo.lv