Krievijas kosmosa kuģis «Sojuz» veiksmīgi nolaidies Kazahstānā

Apollo
0 komentāru

Krievijas kosmosa kuģis «Sojuz TMA-2» otrdien veiksmīgi nolaidās paredzētajā Kazahstānas rajonā, paziņoja Lidojumu vadības centrs Maskavas apgabala Koroļovas pilsētā.

Kosmosa kuģis, kurā bija Krievijas kosmonauts Jurijs Maļenčenko, ASV astronauts Edvards Lū un Eiropas Kosmosa aģentūras astronauts spānis Pedro Duke, atgriezās no Starptautiskās kosmosa stacijas (SKS) un nolaidās tuksnesī pie Arkalikas pilsētas Kazahstānā pulksten 5.40 pēc Maskavas laika (4.40 pēc Latvijas laika). Kuģa apkalpes locekļu pašsajūta bija normāla.

Sakarā ar kuģa nolaišanos tika veikti drošības pasākumi. Nolaišanās rajonā atradās 12 glābšanas helikopteri un trīs lidmašīnas, un tajā pirmoreiz strādāja amerikāņu ārsti un ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) helikopters.

Maļenčenko un Lū, kas bija pavadījuši SKS 184 dienas, ne tikai veiksmīgi uzturēja staciju darba stāvoklī, bet arī veica zinātniskus eksperimentus un pētījumus. Maļenčenko sava kosmosa komandējuma laikā kļuva par pirmo Zemes iemītnieku, kas salaulājies kosmosā — 10. augustā viņš apprecējās ar krievu izcelsmes ASV pilsoni Jekaterinu Dmitrijevu.

Krievu kosmonauts tiek nests pēc evakuēšanas no kapsulas.
Foto: EPA-AFI

Krievu kosmonauts tiek nests pēc evakuēšanas no kapsulas. Foto: EPA-AFI

Atdaloties no kosmosa stacijas,«Sojuz» nejauši pagriezis staciju par 25 grādiem
 
Atdaloties no Starptautiskās kosmiskās stacijas (SKS) kosmosa kuģa «Sojuz TMA2» ekipāža nejauši nospiedusi divas pogas, uz brīdi iedarbinot raķetes dzinējus, kā dēļ stacija pagriezta par 25 grādiem, paziņoja SKS Krievijas misijas vadītāja vietnieks Valerijs Rumins.

«Tas notika tādēļ, ka kuģa sistēmu pārbaudes laikā kāds no ekipāžas locekļiem pacēlis aizsargājošo vāciņu un vienlaicīgi nospiedis uz abām pogām, iedarbinot dzinēju,\" skaidroja Rumins. «Lai pagrieztu staciju atpakaļ vajadzīgajā pozīcijā, mēs iztērējām lielu daudzumu degvielas.\"

Notikumu apstākļu noskaidrošana pagaidām atlikta. «Kad viss notika, mēs nolēmām nesatraukt ekipāžu, bet pēc tam veiksim rūpīgu pārbaudi,\" viņš piebilda.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.09.2017
Ienākt apollo.lv