Krievijas parlaments apstiprina «antigeju likumu»

Apollo
200 komentāri

Krievijas parlamenta apakšpalāta - Valsts dome - otrdien pieņēmusi likumprojektu par homoseksuālisma propagandas aizliegumu bērnu un pusaudžu vidū.

Krievijas parlaments apstiprina «antigeju likumu»

Foto: ITAR-TASS/Scanpix

«Par» likumprojektu balsoja 436 deputāti, «pret» nebalsoja neviens, un viens atturējās.

Lai likumprojekts iegūtu likuma spēku, tas vēl jāapstiprina parlamenta augšpalātai un jāparaksta prezidentam, kas, domājams, notiks bez šķēršļiem.

Likumprojekts aizliedz «netradicionālu seksuālu attiecību propagandu» nepilngadīgo vidū un attiecas gan uz Krievijas pilsoņiem, gan ārzemniekiem, gan mediju organizācijām.

Likumprojekts nosaka, ka ir pretlikumīgi teikt, ka homoseksuālu cilvēku attiecības ir vienlīdzīgas heteroseksuālu cilvēku attiecībām.

«Tradicionālas seksuālas attiecības ir attiecības starp vīrieti un sievieti. (..) Šīm attiecībām nepieciešama īpaša aizsardzība no valdības puses,» norādīja viena no likumprojekta autorēm.

Privātpersonām, kas izmanto medijus vai internetu, lai propagandētu homoseksuālismu, likumprojektā paredzēti naudassodi līdz pat 100 000 rubļu (1500 latu), bet organizācijām - līdz pat miljonam rubļu. Organizācijas var arī tikt slēgtas uz laiku līdz pat 90 dienām.

Līdzīgi naudassodi attiecināti arī uz ārvalstu pilsoņiem, kuriem var tikt piemērots arī līdz pat 15 dienām ilgs apcietinājums un deportēšana.

Cilvēktiesību aktīvisti un Rietumu valdības šo likumprojektu jau vairākkārt kritizējušas, uzskatot, ka tas tiks izmantots, lai attaisnotu represijas pret gejiem augošās homofobijas apstākļos.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv