Krievijas premjera vietnieks Gruziju salīdzina ar «Taliban»

Apollo
0 komentāru

Krievijas premjerministra Vladimira Putina vietnieks Sergejs Ivanovs, komentējot pretrunīgi vērtēto jautājumu par Gruzijā šonedēļ nojaukto Otrā pasaules kara pieminekli, Tbilisi pielīdzināja kaujinieku grupējumam «Taliban».

Krievijas premjera vietnieks Gruziju salīdzina ar «Taliban»

Foto: Reuters/Scanpix

«Gruzijas vadība apgalvo, ka tai ir Eiropas vērtības,» ziņu aģentūra ITAR-TASS citē Ivanova sacīto. «Taču pieminekļa nojaukšana Kutaisi pierāda, ka Gruzijas vadība ievēro nevis Eiropas, bet gan kustības «Taliban» vērības».

Visticamāk, Ivanova izteikumi attiecināmi 2001.gadu, kad «Taliban» uzspridzināja divas klintī iegrebtās gigantiskās stāvošās Budas statujas, apgalvojot, ka tās aizvaino musulmaņu jūtas un ir pretrunā islāmam.

Savukārt 1981.gadā Kutaisi, Gruzijas rietumos, uzbūvētais piemineklis tika nojaukts sestdien pēc prezidenta Mihaila Saakašvili rīkojuma.

Putins otrdien pieminekļa nojaukšanu nosodīja un sacīja, ka tas tiks atjaunots Krievijas galvaspilsētā.

«Tas ir vēl viens mēģinājums no bijušās Padomju Savienības tautu atmiņas izdzēst atmiņas par kopīgo pagātni, arī par varonīgo pagātni,» sacīja Putins. «Es uzskatu, ka ir iespējams šo pieminekli atjaunot savulaik vienotās valsts galvaspilsētā - Maskavā.«

Gruzijas varasiestādes skaidro, ka piemineklis nojaukts, jo tam bijuši nepieciešami nopietni restaurācijas darbi, turklāt tā vietā paredzēts celt parlamenta ēku.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv