Kritiskā stāvokļa dēļ ierobežo satiksmi uz Rīgas apvedceļa

Apollo
0 komentāru

Tā kā ceļa pārvads pār autoceļu A6 Rīga–Daugavpils ir avārijas stāvoklī, uz Rīgas apvedceļa jeb autoceļa A4 no šodienas noteikti satiksmes ierobežojumi.

Satiksme apvedceļa 20,3. kilometrā patlaban tiek organizēta pa vienu braukšanas joslu, tā tiek regulēta ar luksoforiem, aģentūru LETA informēja VAS «Latvijas valsts ceļi» (LVC) Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Daiga Mežapuķe.

LVC informē, ka ceļa pārvadam ir mehāniski bojātas sijas. Tā remontdarbus plānots sākt jūnija beigās.

Lai noteiktu tilta nestspēju, tika veikta pārvada inspekcija. Tajā konstatēts, ka ceļa pārvadam ir mehāniski bojātas deviņas no divpadsmit spriegbetona sijām. Ir pārrautas spriegbetona siju tērauda stīgas, līdz ar to ir samazinājusies ceļa pārvada nestspēja.

Eksperti secinājuši, ka divu kustības joslu vienlaicīgs noslogojums ar noteiktu slodzi var izraisīt malējās sijas pārslodzi un sabrukšanu. Sabrūkot malējai sijai, var notikt slodzes radīto piepūļu pārdalīšanās starp atlikušajām sijām. Tādējādi būs pārslogota vēl viena bojātā sija, un arī tā varētu sabrukt. Divām malējām sijām zaudējot nestspēju, strauji pieaugs pārējo siju pārslodze, tāpēc iespējama visa laiduma sabrukšana, norāda LVC.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv