Krīze ietekmējusi kukuļņēmēju fantāziju

Apollo
0 komentāru

Visvairāk pakļauts korupcijas shēmām pašlaik ir valsts un municipālo iepirkumu sektors, intervijā laikrakstam «Telegraf» norāda Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja šefa vietnieks Alvis Vilks.

Krīze ietekmējusi kukuļņēmēju fantāziju

Foto: Krists Spruksts/LETA

Šajā sfērā vienmēr bijis augsts korupcijas risks, bet esošajos apstākļos daudziem uzņēmējiem pasūtījumu saņemšana ir dzīvības un nāves jautājums. Tāpēc šai sfērai Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs patlaban pievērš pastiprinātu uzmanību.

Kā laikrakstam norāda Vilks, patlaban, lai veiktu vienu iepirkumu, jāveic pat 100 dažādas darbības, kas ļauj apiet konkursa rīkošanas prasības. Piemēram, ja namu pārvalde nolēmusi krāsot māju, iepirkumi tiek veikti gandrīz katrai daudzstāvu mājas kāpņutelpai atsevišķi. Rezultātā samazinās iepirkuma cena un nav vajadzības veikt likumā paredzētās procedūras.

Vēl viena izplatīta ierēdņu krāpšanās shēma ir pieņemt darbā fiktīvus darbiniekus. Pēc Vilka teiktā, pašlaik situācija ir pasliktinājusies un ierēdņi sāk meklēt alternatīvas, lai saņemtu prēmijas, dažādus papildu bonusus un saglabātu iepriekšējo ieņēmumu līmeni. Un viens no veidiem esot mahinācijas ar fiktīviem darbiniekiem.

Valsts kontroliere Inguna Sudraba norāda: ja cilvēki ir pieraduši pie kāda noteikta dzīves līmeņa, viņi centīsies nepasliktināt savu finansiālo stāvokli, vēsta «Telegraf».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv